Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális az, ha valaki továbbít...

Legális az, ha valaki továbbítja az emailemet?

Figyelt kérdés
Egy adott személynek szántam. Megteheti, hogy az engedélyem nélkül továbbküldje azt?

2017. nov. 13. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg ez bűncselekmény DE mondjuk levéltitok megsértéséért hacsak nem okoz vele komoly kárt nem hinném, hogy nagyon megüti a bokáját.
2017. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez biztos, hogy bűncselekmény? Honnan tudhatnám meg biztosra? Köszönöm! Az emailbe egyébként nem írtam bele, hogy nem küldheti tovább...
2017. nov. 13. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen van igaza az elsönek: mert a levéltitok megsértése akkor állna fenn, ha a cimzett helyett, a tudta nélkül olvasná el valaki a levelet.

De így, hogy éppen a címzett mutatja meg másnak, semmifélel büncselekmény nem történt, csak símán tapintatlanság a címzett részéröl.

2017. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

a másodikban a levéltitok megsértésére keress rá

2017. nov. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SEMMI esetre sem büncselekmény, csak bunkóság.


Amit elküldesz másnak levelet vagy emailt, az az ö tulajdona és annak mutatja meg vagy küldi tovább, akinek akarja.


A levéltitok megsértése meg szóba sem jöhet ilyen esetben, az csak akkor lehetne, ha más nézi meg a levelet/emailt, nem az, akinek szól.

2017. nov. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát onnantól, hogy a címzett olvassa el az emailt először és nem más, tök mindegy utána hány száz embernek továbbítja.
2017. nov. 13. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg elolvashatnád a # 4 linkeket.

A levél tartalmának titkolása nem csak a címzettnek, hanem a küldőnek is lehet érdeke.

2017. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!