Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasház esetében, ha a...

Társasház esetében, ha a közgyűlésen határozatot hoztak szigetelési munkálatokról, akkor meghiusíthatja-e ezt, ha az árajnálatra nem szavaznak a lakók, illetve kell-e erről külön szavazni? Ha igen, milyen módon?

Figyelt kérdés
2017. nov. 13. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2017. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, mert döntöttek egy lakás alatti pince födémszigeteléséről, majd mikor az árajánlatot kellett volna elfogadni, akkor újra kezdődött a vita, hogy miért? Másét miért nem... stb. (előtte ezt senki sem vetette fel). Pedig már a 2 árajánlat közüli választás volt a téma, sajnos nem "személyesen", hanem ládákba bedobott szavazatokkal, amire sokan nem vették a fáradtságot sem. A közös képviselő és a mellette dolgozó hölgy pedig csak sajnálkozik, de a további teendőkről semmi ötletük. Bocs, hogy sokat írtam.
2017. nov. 14. 22:01
 3/10 A kérdező kommentje:
A szavazás még nyár elején volt, az árajánlatokról a szavazás pedig nemrég. Ezért sem értem, miért kezdjük elölről az egészet?
2017. nov. 14. 22:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értetted a kérdésem:

arra vagy kíváncsi, hogy a jog mit mond erre az esetre?

2017. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha az segít, akkor igen
2017. nov. 14. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont => JOG kategória!
2017. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában ilyen árajánlatokat nem kell szavaztatni, hanem a közös képviselő elfogadhatja a neki legjobban tetszőt.

Kérdezd meg a tiéteket, hogy mi alapján szavaztat, miért nem fogadta el ő. (Nincs kizárva persze, hogy nálatok valamiért nincs ilyen joga.)

2017. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a közgyűlés dönti el.

Közös képviselő csak arról dönthet, amire felhatalmazása van.

Ha egy közgyűlés dönt szavazásról, de aztán a lakók nem szavaznak, akkor sikertelen lesz, a következő közgyűlés dönti el, hogy mi történjen.

2017. nov. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A felújításról már döntöttek a lakók, az árajánlatról nem szokás, ez a közös képviselő felelőssége.

Persze, mint írtam, nincs kizárva, hogy ebben az esetben nincs felhatalmazása, ezért kell rákérdezni nála. Lehet, hogy lett volna joga, csak nem mert dönteni, nehogy utána a lakók egy része belekössön.

Ha ilyen módon nem nyilatkoztak a lakók, akkor össze kell hívni egy lakógyűlést. Ha az elsőre nem mennek el elegen, akkor a második esetében már mindegy, hogy hányan vannak, döntésképesnek minősülnek.

2017. nov. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hittem erre a kérdésre nem jön válasz, ezért csak most néztem rá, így utólag is nagyon köszönöm segítségeteket! Nagy a valószínűsége, hogy a lakóktól tart, de próbálok vele személyesen beszélni, mert telefonon sikerült "leráznia". Még egyszer köszi..
2017. nov. 23. 08:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!