Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvehetik a gyerek után a...

Elvehetik a gyerek után a szabadságot? Mulasztás= -1 szabadság?

Figyelt kérdés

Közmunkán vagyok.A főnök mindenkivel szívózik.3 perc késésért mulasztás, ami azt jelenti, hogy azon a napon a Tb-t magad után utólag ki kell fizetni.Erre közölte a főnök plusszba, hogy még a szabit is elveszi a mulasztásokért..Van egy kiskorú gyermekem, azután sem jár plussz szabadság.Hogy is van ez?Ezeket megteheti??A főnök barátnője tanfolyamra jár, műkörmös, és szinte ránk lányokra kényszeríti, hogy menjünk vele "modellnek"..Hétvégén több óránkat elrabolva ezzel.Én eddig mindig kihúztam magam alóla..de most munkaidőben már nem tudtam mit kitalálni..Tehát pénteken engem visz..Félünk, ha nemleges választ kap, h nem megyünk, mi húzzuk a rövidebbet..Mert azóta ilyen a főnök, mióta van a barátnője..aki kicsit soba kerül neki xd

Ha megyek vele, akkor az is mulasztás lesz??Vagy mi??



2017. nov. 14. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel?
2017. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Termeszetesen jogi.A fonok ma kozolte, h bizony nem jar a gyerek utan szabi, mert ez nem "rendes munka"...Ezzel gyors le is razott...
2017. nov. 15. 21:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor => JOG kategória.
2017. nov. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vehet el szabit, nincs rá joga.

Ugyanígy nincs joga modellkedésre kényszeríteni - viszont, ha már megteszi, akkor fizessen érte!


Sajnos viszont törvénytelenül is nagyon sokat árthat neked.

Munkaügyi bírósághoz lehetne fordulni, de akkor rögtön kirúgnak.

2017. nov. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hat ezaz...nem mer az ember reklamalni..Mert kis pontok vagyunk..Es mi huzzuk a rovidebbet
2017. nov. 16. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!