Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehetséges, hogy bizonyos...

Hogy lehetséges, hogy bizonyos szakmákban, munkahelyeken a nők kevesebbet keresnek, ha a törvény világosan előírja: egyenlő munkáért egyenlő bért?

Figyelt kérdés
2017. nov. 22. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne hogy a törvény előír ilyesmit, mert én személyesen találkoztam olyan esettel ahol más bért fizettek CNC gyárban két különböző alkalmazottnak, csak azért mert más összegben egyeztek meg az elején.
2017. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Jo helyen tapogatsz. Itt bukik meg a Jobbik "bérunio" kampánya!
2017. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
nem ír elő ilyet
2017. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Milyen szakmákra gondolsz? Csak mert azonos munkáért valószínűleg pár százalékon belüli bért kapnak a nők és a férfiak is, ha nem így lenne akkor mindenki csak nőket alkalmazna azon a területen, mert ők kevesebbért végzik el ugyanazt a feladatot.


Ja hogy te arra emlékszel, hogy a nők nagy átlagban rosszabbul keresnek, mint a férfiak az már más tészta, de ebben benne vannak a személyes döntéseik(pl. ő marad otthon a gyerekkel, vagy nem akar +50 ezerét még többet dolgozni és versenyezni a munkatársakkal, mert neki elég a megélhetéshez a jelenlegi fizetése is).

2017. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!