Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sárosdi Lilla szexuális...

Sárosdi Lilla szexuális zaklatás vádjai mitől hitelesek?

Figyelt kérdés

Teljesen nyilvános "színházi" felvételek "színi"kritikákból.:


1.: [link]

2.: [link]

3.: [link]

4.: [link]

5.: [link]

6.: [link]

7.: [link]

8.: [link]


Hol egy kép, hang, vagy filmfelvétel, ami ténylegesen bizonyít?

Hol vannak a hiteles tanúk?

Ettől kezdve bárkit tönkre lehet tenni hasonló vádakkal?



2017. nov. 22. 19:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Elismerte később a tettes tettét. Mondjuk az is hozzájárúlt, hogy sokan jelentkeztek, akiket zintén olyan kocsit csinált meg. Ez sokat számít.
2017. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

# 11.: És ezzel tudod, hova jutunk, oda, hogy 18 éves érettségiző lányok fenyegetőznek zaklatással, hogy 28 éves magukat kellető diplomás nők fenyegetőznek zaklatással. Férfiak elveszítik az állásukat miattuk. Mindezt ma már egy darab szerelmes, vagy semleges tárgyú, kulturált szövegű levélért!


Egyébként a BTK szerint ez a zaklatás.:

"Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki félelemkeltés céljából


a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy


b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Aki a zaklatást


a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,


b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve


c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve


követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." forrás: [link]


Szexuális kényszerítés, szexuális erőszak, szexuális visszaélés, ilyen fogalmak vannak BTK-ban, amiről itt a vita folyik, az nem zaklatás, már ha egyáltalán megvalósult. Ráadásul régen elévült! Ráadásul az elkövetés idején érvényes BTK szerint kellene eljárni!

2017. nov. 22. 20:39
 13/15 A kérdező kommentje:

Egyébként mókás, hogy senkinek nem tűnt fel, de a kulcsszavakat elrontottam, Sárosdi Lilla esete a Vígszínházzal kapcsolódik össze és nem a Budapesti Operettszínházzal.


Egyébként véleményem szerint az érintett úriemberek nagy hibát követtek el, amikor bármiféle bocsánatkérésre utaló magatartást mutattak az ügyben.


A most 74 éves Marton László rendezőt Sárosdi Lilla egy 20 éve történ állítólagos incidenssel vádolta meg! Ezek a mai törvények szerint is 3 éven belül elévülnek, de még a legsúlyosabb eset is 15 év alatt elévül!

2017. nov. 22. 23:53
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a naivitásod, ez a mai világ. A nő csak áldozat lehet, és ha a férfi vállalja is az évekig elhúzódó bizonyítási per anyagi és időbeli terheit, a társadalom és a szakma szemében mindig erőszaktevő lesz. Mivel a hírnév nagyon fontos a cégeknek, ezért a gyanú legelső jelére elhatárolódnak az embertől, mert biztosra mennek.

Mi is lett a Zsanett-ügy vádlottjaival? Felmentették őket évek után, az életük tönkrement, többségük karrierjének vége, kaptak párszázezer Ft kártérítést és még mindig sokan azt mondják, hogy akkor is erőszakoltak. Ha egy férfit ilyen vád ér, kezdhet csomagolni, hiába megy bíróságra.

Engem például nő zaklatott egy házibuliban, mert csontrészeg volt (aki látott már ilyen nőt, tudja milyen undorító). Annak ellenére nem szállt le rólam, hogy elhajtottam a fenébe és a párom ugyanabban a buliban volt. Amikor utánam jött a wc-re is és próbált fogdosni, akkor szóltam a házigazdának hogy tegyen pórázt a vendégre vagy én teszek. Kidobtak, hogy de bhuhzi vagyok meg inkább örüljek hogy tetszem neki. Páromnak se mondtam el a dolgot, mert féltem hogy úgy reagál hogy biztos én bátorítottam és szakít. Most képzeld csak el, hogy én 4 év múlva (mert 4 éve volt) előállok a youtube-on és megvádolom videoüzenetben a nőt, hogy xy buliban erőszakoskodott velem. Hinne nekem valaki vagy kigúnyolnának, hogy nő nem csinálhat ilyet és csak egy homárnak nem tetszene az ilyesmi? Ha ügy lenne belőle, akkor mennyi az esélye hogy ellenem fordítanák az egészet a szokásos női krokodilkönnyekkel és pár ellentanúval? (Nem is így volt, ő vitte be a wc-be én láttam!)

Egy csóró kis férfi állampolgár mit tehet akkor, amikor híres sztárokat dobnak szempillantás alatt olyan vádakra, amiket meg sem alapoztak még? Ártatlan amíg nem bizonyították a bűnösségét.. ez nem létezik ilyen esetekben. Bűnös mert férfi, max egy csendes bírósági ítélet széljegyzetében felmentik, amiről nem tud senki és nem is érdekel senkit.

Pont ezek miatt az egyenlőtlenségek miatt születnek az elfajzott önvédelmi férfimozgalmak (mgtow), ami a nőktől való teljes elkülönülést hirdeti, nem is kevés követővel. Amíg ez az elcseszett rendszer nem változik meg, addig ez csak rosszabbodni fog, egyre többen kelnek-fekszenek diktafonnal, ha nőkkel kell érintkezniük.

Rövid válasz: bármelyik FÉRFIT tönkre lehet tenni ilyen vádakkal.

2017. nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

# 14.: Értem, én nagy tisztelője vagyok a nőknek.


Ugyanakkor, sajnos engem is fogdosott már nő, az egyetemen, egy laborgyakorlaton, mindenki ellőtt, majd pedig hisztizett a labor előkészítői előtt. Nekem egy másik lány tettszett, de ez őt nem érdekelte, pontosabban semmi sem. Mindez nyilvánvalóan nem segített a közösségbe való beilleszkedésemen, ráadásul pont az első szemeszterben.


Egy másik párkapcsolatban élő PhD hallgató nő kellette magát a munkahelyen, majd szerelmeslevelem után zaklatással vádolt a főnök előtt. Közrejátszott abban, hogy tönkretették a karrieremet, ma munkanélküli vagyok.


Egy harmadik nő, akibe szerelmes voltam, megalázott azzal, hogy nyilvánosan a közösség előtt -akik tudták, hogy neki udvarolok- kiteregette, leszbikus barátnője van (később "hímnemű lénynek" nevezett egy levelében). Legalább két évem ment rá erre is az életemből.


Én csak egyet kérek, a zaklatás, szexuális kényszerítés, szexuális erőszak, szexuális visszaélés BTK törvénykönyvi fogalmait ne keverjük legalább össze!

2017. nov. 24. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!