Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha elveszett a személyim, a...

Ha elveszett a személyim, a budapest bérletemhez mit mutathatok fel?

Figyelt kérdés
Ma valahol eltűnt a személyim, holnap első utam vezet az okmányirodába jelenteni/újat kérni. viszont még két hétig érvényes a bérletem, amit arra az igazolványszámra vettem meg. Adnak valami papírt addig az okmányirodában, amivel igazolhatom magam, hogy ez a bérletszám valóban az enyém?

2017. nov. 26. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
diákigazolványt vagy valami hasonló kártyát
2017. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem vagyok diák, útlevelem és jogsim sincs, csak egy lakcímkártyám.

viszont a bérleten a személyi igazolvány szám szerepel, hony bizonyítom hogy a saját személyim száma van rajta egy lakcímkártyával amin az nem szerepel?

2017. nov. 26. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:
az jó, ha holnap az első utad oda vezet - és ott kapsz isideiglenes igazolást
2017. nov. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt a bérletet már ki kell cseréltetned.


Nem kell bizonyítanod, hogy a régi a te számod volt. Viszont jelenleg utazásra érvénytelen a bérlet, mivel nem tudod felmutatni hozzá az igazolványt.


Az okmányirodában fognak adni egy ideiglenes személyit, annak a számát ráírathatod a cserélt bérletre.

2017. nov. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
akkor a hátralévő 2 hét miatt ami még lenne a bérletemből buktam 5000ftot? :/
2017. nov. 26. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, a BKK ügyfélközpontjaiban kezelési költség ellenében adnak másikat ugyanolyan érvényességgel.
2017. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!