Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyikőnknek fognak igazat...

Melyikőnknek fognak igazat adni? (Bocsi ha rossz kategóriába írtam. )

Figyelt kérdés

Kollégiumról van szó. Egy lakóegységben két szoba van, és közös a fürdő és az előszoba. Én lakom az egyik szobában, a másik szobában pedig egy másik lány.

Annyit kell tudni, hogy ez egy állatbarát kollégium, illetve az első két emeleten lakhatnak az állattartók. Én is állatokkal élek itt. A szomszédomnak viszont nincsenek állatai. (Ezen a két emeleten nem csak állattartók vannak amúgy, mert ők nincsenek olyan sokan, tehát feltöltik a maradék szobákat nem-állattartókkal is.)


Na most a szomszédomnak elege van a szőrből. Én szoktam takarítani, de annyit nem tudok, hogy az neki megfeleljen. Mindig panaszkodik hogy folyton helyettem takarít. Meglát pár szőrszálat és már kikészül, hogy hát miért vannak ott.

Bő 1 év eltelt, most lett annyira elege, hogy panaszt akar tenni a kollégium vezetőségénél.


Valószínűleg valamelyikünket át fogják költöztetni egy másik szobába (remélem végleg kitenni azért nem akarnak majd az egész kollégiumból), csak kérdés, hogy melyikünket, ha mindketten maradni akarunk a saját szobánkban. A szobaváltásnak elég borsos ára van, tehát érthető, hogy egyikünk sem akar fizetni ezért. (15ezer Ft vagy ilyesmi- a szoba full kitakarításának az ára.)


Kérdés számomra, hogy melyikünkkel fogják kifizettetni ezt az összeget, melyikünket teszik majd át?

Tudom, hogy ti ezt nem tudhatjátok, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, hogy hogy lenne illő dönteni ebben az esetben, kinek a javára. Mi lenne a jogos döntés.


Egyszerre költözünk be amúgy, illetve én pár órával talán hamarabb. És szerintem tulajdonképpen én vagyok a "jó helyen", mert ez "állatos emelet", szóval itt lakhatnak az állattartók, és nyilvánvaló, hogy az állatokkal szőr is jár. És biztos vagyok benne, hogy a szomszédomat is megkérdezték, mielőtt ide rakták, hogy nem baj-e neki hogy állattartó szomszédja lesz. Szóval nyilván beleegyezett ő is az elején. Most meg már nem tetszik neki.


Amúgy nekem is vannak vele problémáim, pl. hogy dohányzik. És emiatt folyton nagyon büdös van a közös helyiségekben, meg lehet fulladni. Nyitom ki a kis apró ablakot, hogy szellőzzön kicsit a hely, de ő meg csukja be rögtön, mert fázik. Egyébként én szívesen lennék az aki elköltözik másik szobába, mert most pont erkély van fölöttem, és onnan is csak a dohányfüst jön be. De fizetni nem lennék hajlandó a szobacseréért.


Bocsi hogy hosszú lett. Mit gondoltok, kinek adnak igazat? Ugye nem én kerülök majd emiatt rossz helyzetbe? (Eddig semmi panasz nem volt rám tudtommal.) És ugye olyan nem lehet hogy végleg elküldenek a kollégiumból, mondván hogy "összeférhetetlen" vagyok. Vagy ezt nem egy ember állítása alapján fogják eldönteni?



2017. nov. 27. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy szabad bent dohányozni
2017. nov. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van! Az egy állattarto koli. Azzal nincs gond, nem sértesz szabályt. Ő viszont nem dohányozhatna bent! Ez viszont szabálysértő!

Kutyád van? 😀

2017. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:

A cserét ő akarja. A koszt viszont te csinálod. Nem lehetne megosztani a költségeket?


A dohányzás teljesen más ügy, azt kizárt, hogy szabad legyen ilyen helyen. Tégy panaszt. De ez nem befolyásolja a te ügyedet szerintem, ahogy a többi, általad említett körülmény is, tehát hogy pár órával előbb költöztél vagy ilyesmi. Ha évekkel előbb lettél volna ott, akkor sem számítana. Dönteni meg úgyis a kolesz vezetői fognak.

2017. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem különleges az annyira eltérő életmód, hogy nem fér meg egymás közelében. Az sem különleges, hogy ezt az elején egyik fél sem méri fel, egyébként is a véleményt a tapasztalat hozza, alakítja.


Itt egy tarthatatlan állapot felismeréséről van szó, és semmiképpen sem lehet a felszámolásának költségeit egyik félre hárítani. Ez a "takarítási költség" egyébként nevetséges, és nyilván egyebet takar. Ha egyik megy, másik marad, majd takarít a másik. Legfeljebb megegyeznek némi kompenzációban. Nem hagynám a döntés a kollégium vezetésére, saját kezembe venném az ügyet.

2017. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Az a baj hogy nem a szobában dohányzik hanem a konyha teraszán azt pedig szabad. De amikor visszajön behozza magával azt a szagot és undorító.


Valaki kérdezte: kutyám és macskám van.

2017. nov. 27. 13:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel, a szomszédomat teszik át egy másik szobába, én maradok. :)
2017. dec. 20. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!