Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkavédelmi hatósági ellenőrz...

Munkavédelmi hatósági ellenőrzés esetén mit lehet tenni, ha?

Figyelt kérdés

1. A hatósági ügyekben egyetlen írásbeli meghatalmazással rendelkező, és az ezzel kapcsolatos iratokat őrző személy az adott napon nincs jelen, a jelenlévők kötelezhetők-e az iratok megkeresésére?

2. Kötelezhetők-e az ellenőrzésről készült jegyzőkönyv aláírására?

3. Ha az iratok meg vannak, de a pontos tárolási helyük nem ismert, lehetséges-e azok másnapi, utólagos bemutatása iratpótlásként?

4. Ha az általános munkaalkalmassági egészségügyi papír érvényes, az pótolja-e a targoncavezetői jogosítványban lejárt egészségügyi alkalmassági vizsgálat érvényességét?

Kérem, hogy csak a jelenleg aktuális jogszabályokat pontosan ismerő, munkavédelemmel foglalkozók válaszoljanak. Köszönöm.



2017. dec. 13. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok munkavédelmis, de van üzletem, ahová kellett csináltatni.

Aki tartotta a képzést, meg adta a papírokat, elmondta, hogy az a papír, ami nincs jelen ellenőrzésnél, az nincs. A törvény és a szabályozás világos.

Ha poroltó rossz, akkor nem azt mondom, hogy szerelőnél van, hanem kell addig cserét biztosítani.


A hatóság ellenőrizhet bármikor. Ha ott van a főnök, ha nincs.


Jegyzőkönyvet nem köteles aláírni senki sem, de ennek ugye általában vannak következményei a cégre, például visszavonják vagy felfüggesztik az engedélyét.

2017. dec. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Nem. De lesz szemöldök-emelés ugyanis ez az egyik oka hogy előre bejelentik a látogatást. Nem igazán jó ötlet.

2. Nem. De ez sem egy jó ötlet, még több kérdést fog felvetni. Ismerik az összes ilyen "trükköt".

3. A hiánypótlásra utólagosan fel fognak szólítani.

4. Nem.

Nem vagyok munkavédelmis amúgy, de dolgoztam mezőgazdasági komplexumokat építő cégnél.

2017. dec. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A jogszabályokból én is ezt olvastam ki, kivéve a 3. kérdésemet.Az ellenőr ugyanis azt mondta, hogy holnap neki már nem kell semmilyen papírt bemutatni.Az idei évtől az első fokú döntés ellen ugyanis fellebbezésnek helye nincs. A döntés csak a munkaügyi bíróságon támadható meg. Ezért lettem volna kíváncsi rá, hogy az első fokú döntés, már ott helyben az ellenőrzés befejezésénél jogerőssé válik-e, vagy a jegyzőkönyv alapján csak később hozzák meg.
2017. dec. 13. 22:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Bármelyiküknek írsz egy e-mailt, akár név nélkül is, és megkérdezed. Vagy telefonon is érdeklődhetsz, vagy feltehetőleg személyesen is. Nem fognak eltitkolni semmit...

[link]

2017. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!