Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőügy gyerektartás,...

Büntetőügy gyerektartás, bíróságon is nyilatkozhatom hogy fizetem az elmaradást?

Figyelt kérdés

3 éve lett kb 100eft elmaradásom,feljelentett exem..utánna normálisan fizettem amiben megálapodtunk,de csak jövőre lesz tárgyalás az elmaradás miatt!!Elvileg nem kell visszafizetnem neki,de ha mégis,akkor ha én ott közlöm hogy a rendszeres gy.tart. mellet

Pár ezrivel fizetem az elmaradást az így rendben van??Az ügyész akkor visszavonja vádat?Mert közmunkát akar adni,de én visszafizetem,ilyenkor mivan??

Köszönöm a válaszokat!


2017. dec. 16. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg egy erre szakosodott ügyvédet!
2017. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

:)

Erre énis gondoltam,csak mondom hátha valaki tud elötte itt valamit írní,mire számíthatok..

2017. dec. 16. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt írnak mindenfélét, aminek nem sok köze van a valósághoz.


Minden bíróságon van ingyenes tanácsadás, ha oda elmégy, akkor egyrészt normális, az aktuális jognak megfelelö felvilágosítást kapsz, másrészt az esetleges beadványok megírásában is segítenek, hogy az alaki felte´teleknek is megfeleljen.


Csak egy tipp még: ha a gyerektartást meg az elmaradást fizeted, figyelj rá, hogy ennek nyoma legyen. Vagy átutalással és megjegyzésként a gyerektartás, illletve gyerektartás törlesztés legyen feltüntetve, vagy ha készpénzben adod, akkor ert mindig aláírt nyugta ellenében add csak át, amin szintén rajta van, hogy mire adtad. Különben elöfordulhat, hogy fizetsz és utána letagadják.

2017. dec. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól nem lesz meg nem történt egy bűncselekmény, hogy te rendezed a dolgokat. Tehát magát a bűncselekményt elkövetted akkor, amikor hónapokat nem fizettél. Viszont tény, hogy ha rendeznéd az elmaradásokat, akkor az enyhítő körülmény részedre a bíróságon. Akkor lehet akár enyhébb a büntetés is.

Tudod ez olyan, hogy ha nem figyelsz oda és elütsz valakit, te hiába fizeted ki a kórházi kezelését, meg minden mást, nyújtasz neki kártérítést, attól még elütötted.

2017. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Pár ezrivel fizetem az elmaradást az így rendben van??Az ügyész akkor visszavonja vádat?Mert közmunkát akar adni,de én visszafizetem,ilyenkor mivan??"



1. Az ügyész nem von vissza vádat, hanem legfeljebb eljetheti a vádat.


2. Amennyiben az I.fokú ítéletig megfizeted az elmaradt tartást, az un. korlátlan enyhítésre ad lehetőséget a Btk.


3. Ha nem fizeted meg teljesen az elmaradt tartást, de jelzed, hogy fizetnél, ez enyhítő körülmény.


Ennek a részletei már sok más egyéb tényezőtől is függnek.

2017. dec. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt tudom ha a tárgyalásig kifizetem az elmaradást,akkor megszüntetik a vádat!!

De volt élettársammal megeggyeztünk,és nem kéri vissza töllem!Meg van bírósági papír is(Polgári perben megeggyeztünk gyerek. Tartásrol,meg arrol hogy nincs hátralékom)azért nemtudom mitévő legyek,mikor van hivatalos papír is hogy nincs elmaradásom,csekkek megvannak amiket fizetek neki!Büntetőügybe érvelhetek a Bírósági végzéssel?Figyelembe veszik?

2017. dec. 16. 10:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm "5-ös" válaszoló!
2017. dec. 16. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!