Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az apám a nevemre akarja...

Ha az apám a nevemre akarja íratni az autót, és neki vannak valamilyen tartozásai, az akkor engem nem fog terhelni?

Figyelt kérdés
Illetve, ha odáig fajulna az ügy, hogy behajtás meg bírság stb... Az engem is érint ugyanúgy? Mert apám fizeti a kocsi tartozásait én semmit, csak a nevemen lenne, de nem merek belemenni, nem élünk már együtt.

2017. dec. 21. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a kocsira van valami ráterhelve akkor azt nem nagyon írathatja másra..
2017. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kocsin állítólag nincs semmi, de más tartozásai vannak, és azért akarja rám íratni, hogy ne tudják tőle elvenni.
2017. dec. 21. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Te lennél a tulajdonos, eddig rendben, ki lenne az üzemben tartó ?
2017. dec. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Apám lenne, mert ő fizetné csak az én nevemre akarja íratni, hogy én legyek a tulajdonos és ne tudják tőle elvenni. De akkor nekem ugye nem lesz semmi fizetési kötelezettségem, ha valami behajtós dologba bonyolódna az egész, vagy a kocsival lenne esetleg valami?
2017. dec. 21. 21:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán világos hogy apád maradna a tulajdonos, mert ő fizetné?

Mit fizetne?


Kicsit kusza ez a történet így.

2017. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én a tulajdonos, és ő az üzemben tartó, ha átíratnánk, és a fizetést azt a kocsi után értem, vagyis ő fizetne utána mindent, mert én nem tudnám fenntartani.
2017. dec. 21. 21:36
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
Gyerekek, mit nem értetek? Klasszikus fedezetmentés. A Büntető Törvénykönyvben le van írva, kit mit fog terhelni...
2017. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha végrehajtási jog van az autón vagy egyéb jogcímen elidegenítési és terhelési tilalom, akkor nem írathatja át.


Egyébként igen, nekem is az a véleményem, hogy ez így fedezetelvonó ügylet.


de ha apuci nem vállalkozó, és az autó nem apport, akkor ez "csak" polgári jog és nem büntető.

2017. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az autón tán nincs semmi, de én tartózkodok ettől az ügytől mert még ráterhelnek mindent és szarban leszek.
2017. dec. 22. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha Te lennél a tulajdonos, akkor Te beleegyezésed nélkül nem lehet majd az autón teher.
2017. dec. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!