Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kell bármiféle engedély...

Kell bármiféle engedély közterületen riport-készítéshez?

Figyelt kérdés

Néha hallom az ilyen utcai tök sima kamerázásoknál pl kilakoltatásnál is h a rendőr mondja az egyszerű emberkének h "forgatási engedélyt" meg "sajtóigazolványt", és ha nincs, akkor elzavarja, na de most ha én egy X témában akarok egyetemi munkához meginterjúvolni pl 100 járókelőt, akkor (persze az ő belegyezésükkel, ez nem kérdés), milyen engedélyekre van szükségem?


Területet csak annyit foglalok amennyi tudomásom szerint szabad, azaz max 1 db fotóállvány, ennyi.


kell egyáltalán bármi?



2018. jan. 25. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Riportengedély.
2018. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és azt ki adja és hol?
2018. jan. 25. 19:38
 3/10 Fidesz1987 ***** válasza:
Egy kilakoltatás és egy egyszerű interjú egy random személlyel az utcáról azért egész más téma.
2018. jan. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

rendben, és a kérdésre tud vki válaszolni?


(egyébként sztem nagyobb durranás a kilakoltatás, mivel ott több mindenki bele kerül a képbe, de itt meg csak az aki konkrétan hozzájárul ... nem? de tök mindegy, csak egy poéldának írtam, láttam egyéb eseteket is, amikor ezzel kezdték h "hol a sajtóigazolvány"? most itt én megakadok h pl magánemberként ennyi erővel a haverommal se mehetek ki egy mikrofonba beszélgetni egymással az utcán, mert ahhoz már sajtóigazolvány kell?)

2018. jan. 25. 20:00
 5/10 A jó édes ***** válasza:

Nincs a magyar jogban sem olyan, hogy forgatási engedély, sem pedig sajtóigazolvány. Az átkosban volt, mert akkor nem lehetett szabad média, de ma már kizárólag magánjogi személyek írhatják ezt elő magánterületre. Közterületen azt forgatsz amit akarsz - persze ha a riportalanyok is hozzájárulnak a szerepléshez. Egyedül a közeli totálplánok szoktak neccesek lenni - mert mondjuk egy lakossági fórumon nehéz úgy forgatni a tömeget, hogy egy-két ember ne legyen felismerhető - ha őket rakja az ember középpontba, akkor pampoghatnak, hogy az ő hozzájárulásuk nélkül forgattad őket és nem tömegfelvételről van szó, de ez is elég ritka eset.

A másik forró téma meg ugye a drónos kamerázás - de ott meg teljesen egyértelmű, hogy magánterület fölé nem repülhetsz be videofelvételeket készíteni. Arra valóban kell is reptetési engedély.

2018. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Közterületi riporthoz nem kell viszont aki kéri hogy a neve ne jelenjen meg vagy arcát takarják el ezt köteles vagy megtenni.


Rendörségi akció forgatásához már engedély kell igen

2018. jan. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én is így tudtam h nincsenek ilyenek, ehhez képest már egyszer pl a kelenföldi aluljáró kijáratánál álltunk ketten egy kamerával, és mindjárt letámadtak minket a rendőrök h hol a forgatási engedély meg a sajtóigazolvfány.


mondom mi ??? és szal elkezdik akkor nem lehet semmit se felvenni ...

most ezzel mit lehet kezdeni? szal itt nem is arról van szó h vki bele kerül a képbe, aki nem akarja, egyszerűen csak a tényről h közterületen kamerázunk ... komolyan nem értem.

2018. jan. 25. 23:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Na de miért álltazok ott? Mely területről akartatok forgatni? Ez nem olyan egyszerű, ha pl MÁV területről, akkor az alábbi linken látható a forgatási engedély beszerzésének a módja. Valójában nehéz elhinni, hogy valaki "csak úgy" elkezdjen ott forgatni, és ne sértsen meg valmilyen szabályt, akár a felvettek személyiségi jogait, akár az ottani ingatlanok tulajdonosának/kezelőjének szabályait. Profi sajtósokbl kinézik, hogy ők majd úgy hasznáják a felvételt, hogy az jogszerű legyen, de az amatőröket nem annyira szeretik.


[link]

2018. jan. 26. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

de nem nem, semmi köze nem volt a MÁV-hoz, már a kint lévő szaba dég alatt, a tök snassz járdán voltunk.


de most még mindig nm eez a lényeg. ha kimegyek a Rákóczi útra, és természetesen az illető beleegyezéssel készítek ergy 5 perces riportot, akkor ahhoz milyen engdély kell? (az övén kívül persze, de ez egyértelmű)

2018. jan. 26. 08:54
 10/10 A kérdező kommentje:
2018. jan. 26. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!