Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltörtem a barátnőm facebookj...

Feltörtem a barátnőm facebookjat. Találtam egy két dolgot ami eléggé felhúzott, és egyből szembesítettem őt a dolgokkal, ha feljelent, akkor annak milyen vége lesz?

Figyelt kérdés
(sajat maga, önként lépett be a vírusos facebookba ami kiadta a jelszavat, igaz megtevesztettem, de akkor is önként tette)

2018. jan. 27. 13:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Bűncselekményt követtél el, amit 1-5 év börtönnel büntet a BTK. Sok sikert.
2018. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Jó hogy önként tette, hiszen jóhiszeműen azt gondolja ilyenkor az ember hogy nem lopják el az adatait. Ebben neki semmilyen felelőssége nincs, kizárólag áldozat. Nem lehet rákenni semmit, hogy ő azért hibás mert nem tudott róla (wtf?! jó vastag bőr lenne a pofádon hozzá).


Ezzel nem védekezhetsz, te pedig egyértelműen az elkövető vagy.


"BTK 300/C. §

(1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."

2018. jan. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
De nagy nyomorék vagy istenem....
2018. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Maximum lecsuknak. Pár év börit megért, de vazelint azért vigyél!
2018. jan. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Perfekt! Hülyébb vagy mint a Marv a Reszkessetek betörőkből. Az egy dolog, hogy feltörted, de annyi eszed lehetett volna, hogy kussolsz ember!

Később intézhetted volna úgy, hogy másképp derüljön ki a számára kínos dolog, gondolom még meg is mondtad neki, hogy honnan tudod...

Na most ha följelent szarban vagy, ezért letöltendő nem jár, vagyis hacsak nem vagy mesterhacker és más bűnöd nincs nem jár, de pénzbírságot szinte biztos kapsz meg a perköltséget neked kell állnod.

2018. jan. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát igazából én csak a linket küldtem át, és úgy vettem ra, h jelentkezzen be, a vírust nem én csináltam.
2018. jan. 27. 13:31
 7/24 anonim válasza:
22%

Gyerekes ez az egész.Vihar a biliben.A feltörés mondjuk elég gáz de kb. a fél ország feljelenthetné ezen az alapon a másikat,gondolok itt a párkapcsolatokon belüli fész,telefon leskelődésekre.

Én most találtam egy frissen regisztrált email címen hozzárendelt facebook fiókot.Szerettem volna értesíteni a tulajdonosát figyeljen a jövőben az ilyen biztonsági kockázatokra és ,hogy a fiókot törlöm.Ennyi erővel ő is feljelenthetne?

2018. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen kamu szöveggel nem tudod a felelősséget elhárítani magadról. TE küldtek át a vírusos programot szándékosan, és abból a célból hogy megszerezd a hozzáférést. Már ez is egy probléma. A megszerzett információkkal te beléptél más személyes fiókjába, ez a második probléma, és a benne található adatok alapján lebuktattad magad, tehát egyértelműen megállapítható hogy mindenben te vagy a felelős.


"nem én csináltam a vírust" - tényleg, de ez senkit nem érdekel. Te kerested meg a neten, te küldted át, te használtad fel a megszerzett adatot, te éltél vissza más magánügyébe tartozó dolgokkal. Ezért CSAK téged fognak megbüntetni.


Ja, és mielőtt ráfognád Bill Gates-re, hogy ő találta ki a Windows-t, és ezzel lehetővé tette hogy a számítógépes programot, vagy mielőtt ráfognád az amerikai hadseregre hogy bezzeg ők fejlesztették ki az Internetet, és ha nem teszik akkor ez nem jöhetett volna létre... ne is fáradozz ilyen dumákkal.

Az amit te csináltál, azért kell felelősséget vállalnod és nem ujjal mutogatni másokra hogy miért csináltak vírust vagy miért indították el a vírusos programot, amikor úgy is tehettek volna hogy ne csinálják.

2018. jan. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Tudom, h engem fognak csak elővenni, de úgy gondoltam, h leírom azért ezt a dolgot.
2018. jan. 27. 13:54
 10/24 anonim ***** válasza:
30%

Hát azért ezt nem nevezném feltörésnek, csak egy programot használtál. (Nem vírust)


Egy közönséges féreg vagy.

2018. jan. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!