Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ez veletek történik, mit...

Ha ez veletek történik, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátosném elvált és az ítéletben 8 helyesírási hiba, 3 dátum hibával találkoztunk 12 oldalon. Csak azért tudom biztosra, mert végigolvastam minden beadványt, jegyzőkönyvet. Mellette álltam, ahogy csak tőlem tellett.

Nincs ötletem se, miben lehetnék a segítségére. Nem hívhatjuk fel a bíróságot, - Ugyan már! Ejnye, no! -meg ilyenek. Vagy arra várjunk, az ügyvéd is észleli? És, ha nem. Vagy nem akarja látni? Kardinális kérdésként merült fel bennem, hogy ez megengedett a bíróságon?



2018. jan. 31. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem megengedett, sőt, elvárás a precíz, korrekt és félreérthetetlen fogalmazás az írásos indoklásokban, de minden más keletkező dokumentumban.


Nem ide tartozik, de eszembe jutott erről:

-Jaj, kedves bíró úr öt év? Nekem családom van, feleségem, gyerekeim!

-Kedves vádlott úr, félre tetszett érteni, én nem azt mondtam, hogy öt év, hanem azt, hogy KÖTÉL!

2018. jan. 31. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni a határozat kijavítását, 1952. évi III. törvény a polgári perrendtartásról, 224. §.
2018. jan. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ítélet?!? Mivel vált el, konyhakéssel?

Ha nagyon zavar, akkor kérhetsz korrigálást (illetve te nem, mert semmi közöd az ügyhöz), de érdemben semmilyen kihatással se lesz az ügyben hozott határozatra.

És, ha ez megnyugtat, az ügyvéd is biztosan észrevette, de tudja, hogy nincs jelentősége.

2018. jan. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1/3Pont így gondoltam én is, azonosulok veled. Ez a minimum.

Amúgy csak 7 hiba. Én néztem el egyet, no de én nem is vagyok se bíró, se az asszisztense.



Rég olvastam, de jóóóó. :-)))


2/3 Köszönöm. Megnézem, meg azt is, hogy hatályos-e?



3/3 Vége van első fokon.Miféle határozatról beszélsz? Ítélet: esküszöm ez van odaírva. Tanúmeghallgatáskor elhangzott a bíró szájából, mely előzőleg a peres féltől származó dátum: péld. 2012-2014-ig blabla...erre beírja, hogy 2012-2016... Az szerintem két évvel több a kelleténél. Vagy idéz az xycccc sz. jegyzőkönyvből, erre nem is ott van, hanem a másikban leltük meg. Az ügyvéd felejtendő, aki négy számot nem képes összeadni, viszont vakon írja le a neve elé dr....majd olvasok még utána, hogy mi a teendő...tiszta gáz lett volna, ha nem jogi pályára mennek ezek, képzeld el, mint fordítókat.... :)


De azért kösz mindenkinek.

2018. jan. 31. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!