Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kihez fordulhatok? Ez már...

Kihez fordulhatok? Ez már zaklatásnak minősül?

Figyelt kérdés

A problémám egy fiatal férfival(?) van aki ugyanazzal a távolsági busszal jár reggelente mint én. Én nem szívesen cseverészek reggel 6-kor egyébként is csendes vagyok, visszahúzódó idegenekkel. Úgy kb. 2 hónapja folyamatosan kérdezget, ha nem válaszolok rám ordít, volt hogy felvette a táskámat a mellettem lévő ülésről, az ölébe vette és 'ismerkedni' próbált. Többször is elmondtam neki egyértelműen hogy én erre nem vagyok vevő. Többször is hozzám ért már, a vállamhoz, térdemhez stb. Ilyenkor mindig rászóltam, de nem sok foganata volt. Ma reggel az ülésemet rázta pl. Egyszer egy ilyen 'visszautasítás' után leszálláskor az arcom felé ütött úgy hogy el is talált volna ha nem hajolok le.

Sajnos elég sokat szorongtam középiskolában amíg másik iskolába nem kerültem és nem igazán tudom 'lereagálni' az ilyen szitukat, de most már nagyon elegem van. Kihez fordulhatok hogy ez ne történjen meg még egyszer vagy ha újra megtörténik akkor annak következménye legyen?



2018. febr. 1. 15:17
 1/8 ConnectCare ***** válasza:
88%

Jogi úton itt elég nehéz csinálni valamit, mert nem fogod tudni a zaklatást bizonyítani, bár amúgy az lenne.


Keress pár vállasabb ismerőst és kérd meg őket, hogy hívják el a srácot egy baráti beszélgetésre arról, hogy hogyan is kell tisztelettudóan csajozni.

2018. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. Gondoltam már arra hogy szólok ismerősöknek, de azt nem szeretném hogy nekik bármi bajuk legyen belőle...
2018. febr. 1. 15:28
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem fogja tudni bizonyítani , hogy ismered őket , ha egyszer csak “véletlenül” nekimennek.
2018. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Sofőrt miért nem tájékoztattátok ? Ez tróger , veszel egy paprikasprét aztán lefújod a megállóba , ha újra ott lesz megint . Elkopik lassan a pudvás . Rendőrt meg hívni kell hogy hetek óta zaklat . Nem kell mentegetni hogy bolond meg beteg esetleg cigány , lényegtelen .
2018. febr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogadjunk kissebbségi, azok szoktak ilyen gyagyás/agresszívak lenni. Menjél korábbi/későbbi busszal, az a legkevésbé drasztikus dolog.
2018. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tájékoztasd a problémádról a sofőrt, ha őt nem érdekli akkor az illetékes buszjárattal foglalkozó embert. Ha folytatja a zaklatást, legfeljebb kitiltják a járatról. Körülötted is mind emberek vannak, senki nem lát és nem hall semmit? Nem segít?
2018. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy c*gány-e. De beszéltem egy ismerőssel hogy megcsörgetem ha megint a buszon lesz az illető holnap reggel és a végállomáson majd ők elbeszélgetnek ketten. Ez igy nem mehet tovább
2018. febr. 1. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

A telefonoddal készíts hangfelvételt, ezzel tudod bizonyítani a zaklatást.

Az fontos, hogy a zaklatásnak nem egyszeri alkalmi esetnek kell lennie, tehát legalább két ilyen felvétel kell, hogy a rendőrök megalapozottan el tudjanak járni.

2018. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!