Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért kaphatok valamit?

Ezért kaphatok valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott a helyzet ,hogy külföldön dolgozom és ismerős aki átveszi a leveleim szólt hogy február közepén be lettem idézve a bíróságra mint tanú. Pontosan nem tudom milyen ügy de valami olyan rémlik hogy verekedésnél voltam szemtanú. Na most egyáltalán nem tudom megoldani a haza utazásom mivel nincs se szabadságom se repülő jegy se semmi. Ilyenkor mi a teendő? Nem tudom az idézés számát vagy hogy hívják és ismerősöm sem érem el egy ideje. Ha felhívom a bíróságot név alapján tudnak segíteni? Illetve milyen jogi következményekkel járhat ha nem jelzem hogy nem tudok elmenni?


2018. febr. 4. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ennyi adatból kb semmit se léehet mondani.

milyen tanú vagy? büntető ügy? feltételezem ...

és elvileg kötelező, ezt előbb kellett volna úgymond kimentened, van rá lehetőség, csak időben, írásban bejelenteni

2018. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy rémlik mintha egy verekedésben lettem volna szemtanú. 3szor voltam a rendőrségen az ügyben hogy vallomást tegyek. Szóval írásban kell akkor "lemondani" ?
2018. febr. 5. 00:09
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha büntetőügyben vagy tanú, akkor előállítás, okozott költség és pénzbírság.


Ha külföldről kell Téged előállítani, akkor ez Neked nem lesz éppen olcsó!


Ezeket a pénzeket törvényszéki végrehajtó fogja behajtani és már nem akadálya sem a külföldi tartózkodásod. sem a külföldi fizetésed.


Kimentési kérelmet írhatnál, ha polgári per lenne. De azt se köteles a bíró tolerálni.


Szóval próbáld meg megoldani valahogy a megjelenésedet!


A SAJÁT ÉRDEKED!

2018. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tanú vagyok! És még azt sem tudom milyen ügyben. Persze nem megyek el tanúskodni egyből előállítanak meg 20 év fegyház ... csak mert nem hagyok itt mindent és utazok haza azonnal 1 órára
2018. febr. 5. 11:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Az idézéseden van egy telefonszám, és aláírta egy bíró vagy bírósági titkár.


Mi lenne ha felhívnád őket és érdeklődnél, hogy milyen ügyről van szó?


Persze ettől még el kell menned, csak legalább addig is képbe kerülsz.

2018. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A külföldről előállítás nem megy csak úgy, még bűncselekményeknél sem. Csak ha nagyobb súlyú, de egy verekedés nem tartozik ebbe. Kérvényezd, hogy akár videó (pl skype) kapcsolaton keresztül tehess vallomást!
2018. febr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ne viccelj, nagyra becsült bíráink döntően azt se tudják mi az a skype, én is jártam már így. akartam volna, de ugye ehhez fel kellett volna fognia, mi is az.


ez a büntetőügyes előállítás meg érdekes dolog, de én azt mondanám leginkább h kiszámíthatatlan. van amikor automatikusan működik és kiadnak, aztán meg van amikor hiába köröznek akár, simán visszautasítják és megvédenek. szal ... erre nincs recept. teljes szerencsejáték.

A pénz még inkább, mert sokszor pont a bírósági végrehajtások azonnal megakadnak ha külföldről van szó, egy vicc tényleg, de aztán megint máskor képesek akár még a kinti bankaszámládat is zároltatni.


egy a vége: semmiben se lehetsz biztos, bármelyik verzió megtörténhet.

2018. febr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Semmi telefon szám és név nem áll rendelkezésemre . Illetve marha érdekes lenne ha csak azért mert akár láttam egy verekedést így az életemre törnének mikor semmi közöm az egészhez. Pluszban rendőrségen 3szor voltam ez ügyben és az utolsó látogatásomkor 15 percet kerdezgetett az alezredes holott elvileg lezartak mar az ugyet de a fougyesz meg vissza kuldte hogy kerdezzenek ki meg par embert... azt sem tudom mar mirol van szo konkretan . Akinek az ugye van meg azt se tudom hogy ki a banatos jo isten .
2018. febr. 8. 22:48
 9/12 anonim ***** válasza:

A tanú kérheti az utazási költségtérítést. Ez ne legyen akadály.


Úgy tudom, külföldről nem biztos, hogy kötelező megjelenni, de jelezni kell.


A munkáltató köteles elengedni a bíróságra, rendőrségre, ha tanúskodni kell, és nem szabadság terhére, hanem igazolt távollét. Erről kérhetsz igazolást a rendőrségről, bíróságról, de az idézés is megtenné.


Fontos, hogy meglegyen az idézés.

2018. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Levélben válaszolj, ismertetve akadályoztatásod körülményeit (nem te veszed át a leveleidet, külföldön dolgozol és mindent amit leírtál). Ha súlyos az ügy majd reagál a hatóság, ha nem súlyos, eltekintenek a megjelenéstől.
2018. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!