Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A tanár megaláz / verbálisan...

A tanár megaláz / verbálisan bántalmaz, hangfelvételt készítettem, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az új töri tanár szervezett egy kirándulást, amire én és még pár ember nem mentünk az osztályból, ezért nem jött össze a létszám amivel tudtak volna menni, ezért nem mentek végül. Viszont azóta teljesen megváltozott velünk (akik nem mentek) a tanár, kiabál, ordítozik, megalázóan beszél velünk.. és ez már pár órája így megy. Teljesen felháborító, ugyanis semmi oka nincs rá, mert mindannyian jó tanulók vagyunk. A mai óráról, amin szintén teljesen ki kelt magából, készítettem egy hangfelvételt. Mit csinálhatok vele?
2018. febr. 6. 22:48
 1/8 tetris ***** válasza:
29%
Megmutathatod a szüleidnek, akik majd veled együtt sopánkodnak. Ennyit tehetsz. Remélhetőleg lassan megnyugszik a tanárúr, és elfelejti, hogy nem mentetek el kirándulni. Csalódottságában ordítozik, mivel azt várta volna a jó tanulóktól, hogy őket is érdekelje az, ami őt.
2018. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igazgatóhoz nem mehetek vele?
2018. febr. 6. 23:05
 3/8 tetris ***** válasza:
46%
Ugyan már! A kirándulás egy fakultatív program. Aki nem akar, nem kell elmennie. Kivéve a tanulmányi kirándulást, ami iskolaidőben van. Az igazgatóhoz már rég elment volna, ha el akart volna menni.
2018. febr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Egy bírósági határozat szerint, ha valaki más beleegyezése nélkül készít hangfelvételt, azt csak akkor mutathatja be bizonyítékként, ha másképp a kérdéses eset nem bizonyítható. Itt pedig voltak tanúk.
2018. febr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%

Semmit nem tudsz csinálni, csak vagy kussban tűrsz vagy átmész másik iskolában. Fordulhatsz te bárkihez, le fogják tojni magasról. Nekem ettől durvább volt középiskolában. Az egyik tanárom rám szállt és mindenért egyest írt be nekem. Zsebkendőt adtam az osztálytársamnak, egyes. Tollat adtam a padtársamnak, egyes. Állítása szerint túl hangos volt a tollam, amikor írtam vele a füzetbe, egyes. Volt olyan, hogy dolgozatot írtunk és nem volt hajlandó elvenni tőlem a dolgozatot, mert megmondta nekem már előre beírta az egyest. Utóbbinak a vége az lett, hogy fogta és széttépte a dolgozatomat. Már nem csak én meg az osztályom tett panaszt a tanár ellen, hanem a többi tanár is, de hivatalosan nem tudtak semmit se csinálni. Úgy szállt le rólam, hogy megfenyegették, ha nem fejezi be ezt akkor kimennek a házába szétnézegetni mit találnának ott (nyílt titok volt, hogy szószerint majdnem mindent ellopott a suliból).

Bemutathatod te a hangfelvételt nem fogsz semmit se elérni, úgyis azt fogja mondani, hogy már hetekkel vagy hónapokkal előtte kiprovokáltátok ezt, stb.

2018. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"gy bírósági határozat szerint, ha valaki más beleegyezése nélkül készít hangfelvételt, azt csak akkor mutathatja be bizonyítékként, ha másképp a kérdéses eset nem bizonyítható. Itt pedig voltak tanúk"


Jah csak nem biztos h gog tanúskodik.

2018. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Elmehettek az igazgatóhoz, hogy indítson már fegyelmi eljárást, ha már engedély nélkül készítettetek felvételt.

Amúgy meg semmit se értek vele, el se fogják fogadni. Akár fel is bosszanthattátok a tanárt, és utána kezdtétek el felvenni, ahol persze ártatlan áldozatoknak tűnnétek.

De megtehetitek, hogy megbeszélitek vele, ha nem sikerül, akkor másik tanárral, akivel jóban vagytok, osztályfőnök, igazgató...


"Egy bírósági határozat szerint"

Még ha így is lenne, nincs hatása a többi eljárásra.

Amúgy büntetőeljárás során (nem polgári ügyeknél) használható hangfelvétel, de közel se annyira "hiteles" bizonyíték, mint sokan képzelik. Legtöbb esetben erősen kérdéses a résztvevők személye, készítés ideje, minősége, körülménye, előzménye...

2018. febr. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Vegyetek neki egy ajándékcsomagot kiengesztelésül. Azzal megbékél :)
2018. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!