Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki, aki jártas ingatlanjog...

Valaki, aki jártas ingatlanjogban! A bérbeadó visszatarthatja a letétet, ha már eljöttem, és bizonyítani tudom, hogy úgy tett, mintha visszaadná?

Figyelt kérdés

A következő a sztori: albérletben laktam, a bérbeadóval egy házban, külföldön (EU-s ország). A szerződés lejárta előtt már véglegesen kijelentkeztem, mert az ünnepek alatt már itthon akartam lenni. Ez le lett beszélve előre a bérbeadóval.


Kijelentkezéskor nem készpénzben akarta visszaadni a letétet, hanem utalással. Beleegyeztem. Mivel szükségem volt bizonyítékra az utalásról, lefényképeztem a képernyőt, ebbe ő is beleegyezett. Azt mondta, másnap ott lesz a pénz.


A pénz nem jött meg, erre elkezdtem keresni. Visszahívott, azt mondta, hogy banki hiba lehet, ő elküldte, és megpróbálja még egyszer. Eddigre már gyanakodtam, ezért felvettem diktafonnal ezt a telefonbeszélgetést. Utána telefonon már nem tudtam elérni, és hetekkel később, mikor már ügyvéddel kerestem, azzal állt elő, hogy kárt okoztam (nem okoztam). Sőt, azt is letagadta, hogy ő vissza akarta volna utalni a pénzem.


Ezt az utóbbit könnyen meg tudom cáfolni. Viszont ő nyilván azt fogja mondani, hogy a kár csak a kijelentkezésem után derült ki, amikor még papíron tartott a szerződés. A kérdésem tehát a következő: ha én elmegyek, és ő utána vádol meg károkozással, akkor van esélye, hogy neki adnak igazat? Igaz, hogy a szobát nem vizsgáltuk át együtt, mielőtt eljöttem, ez fura volt számomra. Nyilván előre eltervezte, hogy majd bevádol, hogy lenyelhesse a letétet. Ilyenkor viszont mi a joggyakorlat, mondhatja a bíró, hogy úgy kell nekem, hogy nem nézettem át vele a szobát, vagy nekem ad majd igazat?


2018. febr. 9. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha igaz, amit mondasz, akkor a bérbeadó csalást és sikkasztást követett el.

A csalást akkor követte el, amikor verled elhitette, hogy a pénzedet atutalja, de mégsem tette (az átutalás még aznap sztornózható).

A sikkasztást meg azzal, hogy a pénzt, ami nem az övé, csak rá lett bízva, nem hajlandó visszaszolgáltatni.


Mindez a hatályos magyar jog szerint van így, az adott EU-s tagország jogrendjét (ami akár jelentősen eltérhet a magyartól) nem ismerem.

2018. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igaz, amit mondok. A csávón kezdettől láttam, hogy simlis, egy szemét ingatlanügynököt kell elképzelni, aki cezaromán és kiszámíthatatlan. Semmilyen kárt nem okoztam. Két tétellel vádol, de azt is tudom, hogy még ha igaza is lenne, akkor is kevesebb lenne ezek összértéke, mint a kéthavi kaució, ugyanis a szerződés révén tudom, hogy mi mennyire volt biztosítva. Szóval ebben is hazudik.


Én tökéletesen tudom, hogy az igazság az én oldalamon van, ennek ellenére mégis parázok egy kicsit, mert tudom, hogy az igazság sajnos nem mindig érvényesül még a bíróságon sem. Ennek a szemét ingatlanosnak meg nyilván vannak bejáratott trükkjei a lenyúlásra. Gondolom, valami jogi hézagot fog keresni.

2018. febr. 9. 23:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Külföldi ingatlannal kapcsolatos jogvitában a külföldi bíróságnak van joghatósága.


Itt kizárt a magyar joghatóság.


A magyar szabályokkal semmire sem mész ebben az ügyben.

2018. febr. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!