Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha rosszlanyokon valakirol...

Ha rosszlanyokon valakirol adok ki szemelyes infot lehet bajom?

Figyelt kérdés

Az elejen leszogezem ,ez egy elmeleti kerdes!

Valamelyik nap nezelodtem rosszlanyokon (unatkoztam meg hat ferfi vagyok na :D) es lattam par olyan lanyt akiket ,ha latasbol is ,de ismerek...

Rosszlanyokon ugye a legtobben alneven vannak fent (ertheto okokbol) ,de az arcuk/testuk/tetovalasok stb latszik.

Na most en azon gondolkodtam,hogy ha azon az oldalon felismerek valakit , es pl facebookra kiirom ,hogy ki is o az buncselekmeny?

Tehat ha leleplezem ,hogy o qrva...

Nemtudom ertitek e mit akarok mondani:D


2018. febr. 10. 22:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, legalábbis meglepne.

Biztos te is ismered, van egy bizonyos weboldal, ahol (többek között) ezzel is "szórakoznak" az adminok, hogy facebook-profilt csatolnak a képek mellé. Persze napokon belül érkezik a feljelentés, de még működnek, szóval vagy nem tudják elkapni őket (ez is lehet) vagy nem bűncselekmény amit csinálnak.

SZVSZ nem bűncselekmény, elvégre nyilvános fotókról azonosítod be őket, bárki láthatja őket stb.

2018. febr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem hiszem, ha csak a qrva stricije utána nem keres fel, hogy megkérdezze mért kóstolgatod a munkását.
2018. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Akkor jol gondoltam...

Utolso😅😅😅...

2018. febr. 10. 22:21
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha vagy olyan idióta, hogy a saját facebook profiloddal teszed... márpedig kinézem belőled, hogy ilyen idióta vagy kérdező. :DDDD
2018. febr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hat figyelj...ha nem buncselekmeny akkor csinalhatnam sajat facebookkal,,bar az elejen leirtam ,hogy elmeleti a kerdes..

Egyebkent a stricik altalaban pont lesz4arjak a lanyok maganeletet...

2018. febr. 10. 22:24
 6/26 anonim ***** válasza:

Mind1 amúgy.


Volt oosztálytárs a qrva ? :D

2018. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem egeszen...egy travi ,akit kb mindennap latok...😀
2018. febr. 10. 22:37
 8/26 anonim ***** válasza:
27%

"Tehat ha leleplezem ,hogy o qrva..."


Erre nagyon keményen ráb..hatsz!

1. A striciket igenis érdekli az ilyesmi, ugyanis a közvélekedéssel ellentétben odafigyelnek a lányokra, azok meg ha elkezdenek panaszkodni rád, akkor neked annyi.

2. A dolog jogi oldala úgy néz ki, hogy ha egy ilyen személyről azt állítod, hogy qrva, akkor becsületsértésért feljelent, polgári peren meg kivasal belőled 1-2 millát.

2018. febr. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Utolso...te nemtudom mibol gondolod ,hogy egy csicska vagyok ,aki nemtudja magat megvedeni egy stricitol:D de megint hangsulyozom,ez egy ELMELETI KERDES volt!

1-2 millat becsuletsertesert? Te is tanultal jogot😅

A büntetőjogban, illetve a szabálysértési jogban a becsületsértés egy szabadság és emberi méltóság elleni bűncselekmény, illetőleg szabálysértés. A becsületsértés vétségét követi el, aki a rágalmazás esetén kívül mással szemben a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben, illetve nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cseleményt követ el.[1]


A becsületsértést tettlegesen is el lehet követni.[2]Ilyen cselekmény lehet pl. a sértett leköpése.


A szóbeli becsületsértés szabálysértésnek minősül, ha nem a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben hangzik el, illetve nem nagy nyilvánosság előtt történik.[3]


A becsületsértés esetén helye lehet a valóság bizonyításának, ha a tény állítását, híresztelését, illetve az arra közvetlenül utaló kifejezés használatát a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolja.[4]


Ezt ajanlom figyelmedbe...szabalysertesert milliok?:D

2018. febr. 10. 23:00
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

És meséld már el, légy olyan szíves, mégis mi közöd van hozzá? Minek írod ki?

Ennyire nem bírsz magaddal?

2018. febr. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!