Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon legálisan...

Magyarországon legálisan közterületen viselhető-e ÚJRATÖLTHETÓ PIROTECHNIKAI FOLYADÉKSUGÁR-KILÖVŐ ESZKÖZ?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy a folyadéksugár-kilövő eszköz nem minősül gáz-riasztó fegyvernek vagy lőfegyvernek.Választ nem kaptam rá sehol az interneten,kérem ha lehet forrást is kérnék.

2018. febr. 11. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Te a lángszororol beszélsz??????????
2018. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:
94%
Olyan jogszabály nincs, ami tiltja, így szabad. Erre nem lehet forrást adni, hiszen tiltásokat fogalmaz meg a jogszabály. Azt kell nézni, hogy tiltott-e. Én nem tudok tiltásról (igaz, nem vagyok jogász, tehát még akár lehet is).
2018. febr. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet . Drága cucc , csendes de sokat kell gyakorolni a pontos célzással fejre , ez pedig mozgás és balhé esetén macerás . Inkább paprikaspré és egy gázstukker .
2018. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam, mi ez, de a gugli első találata:

[link]

Itt leírják, hogy ez nem minősül se lőfegyvernek, se gáz- és riasztófegyvernek, és az első bekezdésben linkelnek erről egy 2017-es szakvéleményt.

Tehát ha semmilyen módon nem szerepel a tiltólistán, akkor nincs tiltva.

2018. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

JPX4 igen.Sikerült meghibásodnia,de a gyártó korrekt volt,és cserélte.Nagyon problémás lehet vele betalálni igen,és nagyon drága,főleg a töltény.Primitívebb folyadéksugár kilövőket meg nem érdemes venni.

Talán a legjobb a 2 lövetű lézeres változat.Ami a lézer miatt nem tul legális,amugy anélkül hivatalosan is.Valamint egy gázspray kiegészítendő pl fox labs.Nem nato,meg extreme,meg ilyen szarok,hanem rendőrségi gázspray. :-D

2018. márc. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!