Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki atver/meglop es en...

Ha valaki atver/meglop es en ezt viszonzom, csak nagyobb ertekkel, akkor abbol lehet bajom?

Figyelt kérdés

Az elejen leszogezem ,ez egy ELMELETI kerdes,es csak a JOGI valaszok erdekelnek.

Tegyuk fel ,valaki ellopja a 40.000Ft-os telefonom,,,en pontosan tudom ki volt,de nem jelentem fel,hanem ellopom a 100.000Ft-os telefonjat bosszubol.

Ha esetleg elmenne a rendorsegre mi lenne?

Nyilvan elkene mondania ,hogy o is meglopott...

Ha egyikunk sem tudna visszaszolgaltatni a masik telefonjat ,akkor nekem kene kifizetnem neki, a 60.000Ft kulonbozetet? (mivel ugye az o telefonja annyival dragabb)

Megegyszer leirom,ez csak egy elmeleti kerdes,nem loptam :D

Es az ertelmes valaszok erdekelnek,nem vagyok kivancsi arra ,hogy mi van ha veroembert kuld ram,hatbaszur,fejbelo stb..(sajnos tudom mennyi hulyeseget hajlamosak irni az itteniek.)



2018. febr. 13. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán. A lopást nem teszi meg nem történtté az, hogy akitől loptál, szintén egy tolvaj.
2018. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ez ugyanúgy lopás vagy csalás, mint ahogy ő csinálta. Sőt, ha azt mondod, hogy bosszúból, akkor még az önbíráskodás is felmerül.
2018. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ő a saját lopásáért felel, meg te is a sajátodért.
2018. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az enyhito korulmeny lenne ,hogy o kovetett el buncselekmenyt elobb,nem?
2018. febr. 13. 20:46
 5/7 anonim ***** válasza:
bizony hogy lenne sőt ha nagyobb mértékben lopsz a büntetésed is nagyobb lesz
2018. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból nem lényeges, hogy Te milyen okból lopnál. Az sem, hogy ki volt előbb. Önállóan fogják nézni mindkét cselekményt. Mindketten bűncselekményt követnétek el. Talán enyhítő körülmény lenne, ha visszaadnátok a másik tulajdonát.
2018. febr. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
89%

"De az enyhito korulmeny lenne ,hogy o kovetett el buncselekmenyt elobb,nem?"


Nem. Sőt, mint írtam az önbíráskodás miatt még súlyosabb is lehet.

2018. febr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!