Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így valóban megbüntethet a...

Így valóban megbüntethet a rendőrség?

Figyelt kérdés
A tavalyi év szeptemberében én Németországban tartózkodtam. Szeptemberben egy német család küldött nekem 800 eurót a bankszámlámra. Ebből 300-at már vissza fizettem nekik, így maradt 500 euro. Én már itthon Magyarországon tartózkodom, és már nem tudok a minimálbérből egyelőre nekik izetni, mert a családban egyedül dolgozom, és meg kell élnünk. Sajnos csak akkor tudok nekik fizetni, amikor tudok. Ők a rendőrséggel fenyegetnek engem hogy ha a jövő hétig nem fizetem vissza a fennmaradó összeget, akkor el mennek a rendőrségre azzal a váddal, hogy én azt a pénzt el loptam. Ezért tényleg el jöhet értem a rendőrség, és akár meg is büntethetnek lopásért? Mert szerintem ez nem számít lopásnak. Normális válaszokat kérek, előre is köszönöm.

2018. febr. 15. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak nehogy ők járják meg a végén... Gondolom a bankon tudod igazolni, hogy azt a pénzt ők utalták neked. Azaz teljesen önszántukból. Szerződést írtatok? Nem? Mert akkor nem hiszem, hogy kezdene vele bármit is a rendőrség.


De ha rád is fognák, hogy loptad és nekik hinne a rendőrség (kis eséllyel), akkor sem lenne nagy probléma. Egy ismerősöm vett valakitől egy telefont kéz alól, majd nem fizette ki. Szóval fel lett jelentve. Kapott egy levelet, hogy havi részletenként vissza kell fizetnie a pénzt. Igazából ennyi volt az egész.

2018. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmilyen szerződést nem írtunk, én semmilyen papírt nem írtam alá. Facebook-on beszéltük, hogy majd fizetek amikor tudok.
2018. febr. 15. 12:30
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Kölcsön adta azt a 800Euro-t? Mert ha kölcsönben állapodtatok meg, akkor vissza kell fizetni. Hogy nem írtál alá semmit? Nem csak írásban lehet szerződni,hanem szóban is. (persze a bizonyítás így már kérdéses)
2018. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rendőrség nem fog ezzel foglalkozni. Ez polgári ügy, nem büntető.
2018. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És ha a bírósággal próbálkoznak?
2018. febr. 15. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!