Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha feldobom a munkáltatómat...

Ha feldobom a munkáltatómat feketemunka miatt annak milyen következménye lesz rá nézve és milyen a dolgozóra nézve?

Figyelt kérdés

Ha én az OMMFnél fedobom a munkáltatómat hogy feketemunkást dolgoztat minden bejelentés nélkül akkor annak mi lesz a következménye a cégre és mi a dolgozóra nézve?


Azt gondoltam küldök egy levelet melyben megadom a céget címét az illető dolgozó nevét munkakörét és munkaidejét. Így ha ellenőrök jönnek adott időben a címre, akkor kimagyarázhatatlan szituációban találják majd az illetőt-munka közben.


Az én -a bejelentő kiléte- ugye titok azt nem tudja meg a cég.

Mi várható ebből?


2018. febr. 18. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A céget megbütetik. A munkavállalót úgy tudom nem. Ha nagyon rettegsz a lebukástól hagyományos levelet küldj és ne a lakhelyedről.
2018. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"A munkavállalót úgy tudom nem. H"


Ez biztos? mert egy dolog tart vissza a bejelentéstől hogy - kicsit- sajnálom az illetőt. Nagyon nem mert tudja ő hogy feketemelós felnőtt ember nyilván osztott szorzott amikor belement hogy minden papír nélkül zsebbe kapja a pénzét lassan 4 éve.

2018. febr. 18. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ilyenek álltalában a gyerektartást akarják elkerülni. Semmi sajnálatra méltó nincs rajta. Persze ő lehet nem ilyen de sokan igen.
2018. febr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindkettőt megbüntetik, hidd el...
2018. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó elhiszem.

Akkor is feldobom őket.


Ellenben arra még nem kaptam választ hogy voltaképp mi is várható.

Ellenőrök jönnek tapasztalnak amit tapasztalnak és?

Az illető másnap már nem jön majd be?

2018. febr. 18. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!