Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány évet kaphat a csöves?

Hány évet kaphat a csöves?

Figyelt kérdés

Van vidéken egy kis lepukkant faházam, ahova nagyon ritkán szoktam lejárni. Van kerítése is bár elég rozzant az is. A bejárati ajtó kulccsal nyílik, de egy kis feszítés után belehet jutni.


Most február elején lementem és egy csövest találtam a házban. Ott feküdt az én ágyamban. Elég dühös voltam, így kapásból adtam neki néhányat. Elfogtam és kihívtam a rendőrséget. Ott felvették a dolgokat és döbbenetemre simán elengedték a csövest. Azt mondták menjek majd be és tegyek feljelentést.


Az a kérdésem, hogy ebben az esetben milyen büntetést fog kapni a csöves? Hány évet kaphat? És mi a gyakorlat (mit kap valójában)? Mert baromi nagy különbségek szoktak lenni.


Számít-e hogy milyen házba tört be? Tehát ha egy palotába tör be akkor is ugyanakkora a büntetés mint ha egy lepukkant elhagyatottnak tűnő helyre? Számít-e az hogy csöves vagy nem?



2018. febr. 19. 18:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

BTK 221. szakasz (1) szerint a magánlaksértés: ... vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Egyébként a személyiségi jogodat is sérti, konkrétan a magánlakáshoz való jogot - ezt sérti meg. Ezt tulajdonképpen csak te kezdeményezheted, viszont ezek általában kártérítésre mennek, pénzdíjra.

Ha ennyire sérelmezed, mindenképp jelentsd fel.

2018. febr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

De kiszúrnának a csövessel ha lecsuknák, lenne tető a feje felett meg meleg meg kapna kaját...


Te meg szerelj fel egy rendes zárat...

2018. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mi az hogy ennyire sérelmezed?


Te nem sérelmeznéd? Ha hazaérnél, és a lakásodba egy tök vadidegen embert vagy ahhoz hasonlót találnál, aki még ráadásul büdös is? És arra hivatkozik hogy azért jött be, mert kint fázott?

Egyébként arra lennék kíváncsi, hogy valójában mit fog kapni, ha feljelentem? Van-e egyáltalán értelem feljelenteni? Azt akarom hogy jól megkapja a büntetését. És mivel fizetni nem fog tudni, ezért sittre fogják vágni.

2018. febr. 19. 19:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha nem szinezed ki egy cseppet a sztorit, pl. hogy eltűntek drága szerszámok, berendezések, akkor bizony semmennyit se fog sitten tölteni.
2018. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Leírtam neked a szakaszt, a büntetését, meg azt is, hogy milyen jogokat sértett meg PONTOSAN, szóval nekem ne háborogj a szóhasználatom miatt.

Ha sérelmezed, jelentsd fel. Ezt írtam, és megint írom.

2018. febr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 árokpart ***** válasza:
0%
Lehet, hogy valóban fázott arról meg nem tehet, hogy büdös. Ettől függetlenül természetesen magánlaksértés és fel lehet jelenteni. Mi az , hogy adtál neki párat. Milyen alapon? Egy szerencsétlen embernek. Szerencséd, hogy nem pl. én voltam a csöves helyében mert nagy a valószínűsége, hogy ha emberkedsz te kaptál volna párat. Meg bőven nem tudtál volna ott tartani azt hiszem.
2018. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

2-es


Ha nyitva hagyom az összes ajtót, akkor se jöhet be senki se. Nincs hozzá joga.

Ha leparkolok valahova egy ferrarival, benne hagyom a kulcsot, járatom a motort és nyitva hagyom az ajtót. Ha valaki elviszi akkor az ugyanolyan lopás, mint ha minden óvintézkedést megtettem volna.


Tehát baromira nem nekem kell valami szuper zárat felszerelnem.


#Utolsó:


Azt megnéztem volna. Köpni-nyelni nem tudtál volna.

2018. febr. 20. 10:22
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Ferraris dolog nem stimmel.

Nem mindegy a minősítés szempontjából, hogy dolog elleni erőszakkal, vagy anélkül viszik el.


De egy zárt lakás esetében az elbírálás szempontjából mindegy, hogy egy szöggel kinyitható zár van rajta, vagy 8 biztonsági zár.


A csöves kb. megússza egy felfüggesztettel, vagy pénzbüntetéssel, amit nem tudnak rajta behajtani, és ennyi.

Téged viszont feljelenthet testi sértés miatt. Persze, bizonyítéka nem lesz, mert egyiktek ezt mondja, másiktok azt, döntetlen, bizonyíték hiányában felmentenek.

Esetleg azért érdemes feljelenteni, hogy ha még 1-2 alkalommal ilyent csinál, akkor már visszaeső lesz, és tényleg lecsukják.

2018. febr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Börtönbe kéne kerülnie, de kétlem hogy fog , meg aztán tényleg csak jót tennél neki avval. A válaszoloknak mondanám azt, hogyha ő nem tehet arról hogy büdös akkor ki? Jöhettek itt avval hogy nem tehet róla meg ilyenek, elmondanám... biztos tehet róla
2018. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Előző vagyok. Szerintem 1-2 évet kapna max
2018. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!