Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 17 evesen lopasert kerulhet...

17 evesen lopasert kerulhet valaki bortonbe?

Figyelt kérdés
Az a sztori h baratnommel elkovettunk egy nagy hibat de nem is ertjuk h miert. Lenyeg ami lenyeg h rajtakaptak h loptunk es kiszamoltak es osszesen 18020ft loptunk el. Felvettek a jegyzokonyvet es mondtam h kapni fogunk majd egy levelet egy het mulva h kihallgassanak. Mondta meg azt is a rendor h ha szerencsenk van jo ugysezst kapunk es egy dadaval,figyelmeztetessel megusszuk ha nem akkor kozmunka penzbirsag es tovabb a birosagra! Kerulhetunk ezert bortonbe? Nagyon megbantam az egeszet es tenyleg nem tudom a miertjet mert nem olyan a csaladi helyzetunk se.. rendes valaszokat szeretnek kapni! Koszonom 17l

2018. márc. 4. 10:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja es hozzateszem h elso alkalom volt es persze utolso!!!
2018. márc. 4. 10:58
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Börtönbe biztos nem, legfeljebb pártfogó jó sokáig, pénzbírság se biztos, gondolom nincs semmi bevételetek.

Hogy az erkölcsibe bekerül-e?

Az viszont elképzelhető, a továbbiakhoz az meg elég nagy szívás, mivel mindenhol kérik.

2018. márc. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben először fordult elő, nem kisebbségiek vagytok, akkor max egy szóbeli megrovás.

Ha még példát akarna rajtatok statuálni, akkor is max felfüggesztett. (Nem kell kiskorúak börtönébe menni, csak akkor ha x éven belül újra elkövettek valamit, de akkor ezt a büntetést is hozzászámolják)

2018. márc. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
18 ezer forint lopásért biztosan nem zárnak börtönbe.
2018. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

Biztos azért, mert nagyon menő csaj akartál lenni, aki most a fülét-farkát behúzva reméli, hogy olcsón megússza. Talán tanulsz belőle. Mellesleg ez a köpedelem írás, amit ide hánytál, förtelmes. Persze tudom, telefonról voltál és nagyon-nagyon siettél.


Legrosszabb esetben egy hónapig közmunkában dolgozni fogsz, de nem hiszem, hogy emiatt a börtönbe kerülnél. Kivéve, ha súlyosbítod a helyzetedet.


Szabad kérdeznem, hogy mire vágytál olyan nagyon, amire nem volt pénzed?

2018. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak szabalysertes, kizart dolog, hogy bortonbe keruljetek
2018. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A felfuggesztes alatt mit ertettel? Vagy valaki konyhamyelven esetleg le tudja nekem irni az egeszet?
2018. márc. 4. 11:05
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A felfüggesztett az, hogy ha a megszabott idő alatt bármilyen kis bűncselekményt is elkövetsz, akkor jön a börtön.
2018. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Es az iskolanak gyamhatosagnak ezert szolhatnak?
2018. márc. 4. 11:10
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy szólnak.
2018. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!