Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közokirat hamisításban való...

Közokirat hamisításban való bűnrészesség? Mi vár rám?

Figyelt kérdés

Sajnos akaratomon kívül olyan ügybe keveredtem ahol valószínűleg gyanúsítottként is ki leszek hallgatva (most tanúként voltam.)

Értékesítőként telefon előfizetést kötöttem egy embernek aki csak egy személy igazolványt hozott (arra hivatkozva h nagyon jo ismerőse az illető)

En idióta meg megcsináltam a szerződést. Most az illető feljelentést tett h visszaéltek az adataival, és a behajtó cég 300 ezer Ft-ot követel rajta. (Reges rég nem dolgozok mar az adott cégnél)

Mi var rám? A vallomáskor egyuttműködő, és őszinte voltam. Büntetlen előéletű vagyok.

Ez igazából ha jobban belegondolunk akkor ez nem valami foglalkozás körében elkövetett mulasztás vagy ilyesmi?? (Semmi fele hasznom nem származott ebből!)


2018. márc. 5. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem akaratodon kívül történt. Vicces vagy, hogy meg se fordult a fejedben, hogy lopott, talált személyi. Arról nem beszélve, tudtad, hogy valaki alá fogja hamisítani a személyi tulajdonosának az aláírását.
2018. márc. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Tényleg idióta vagy. Ez messziről bűzlött. Továbbá semmi haszon??? Miért, nem kaptál jutalékot a megkötött szerződések után? Hidd el, jobban tudják, melyik BTK szakszt kell alkalmazni, ne próbáld őket erről kioktatni.
2018. márc. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Első válaszadóra ne hallgass.


Nincs közokirat hamisítás. Közokirattal való visszaélés van csak. Ezt az a személy követte el, aki vitte a személyi igazolványt és aláírt más helyett.


Amit te kötöttél (szerződés), az magánokirat. Abban sem vagy vétkes, mert a magánokirat hamisítást a törvény NEM bünteti, csak a magánokirat felhasználását.


Felelősség ugyanakkor terhel, de csak a céged felé, a hanyag munkavégzés, valamint ennek következményei miatt.


Büntetőjogilag nincs semmi félnivalód.

2018. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2#!


Kb 30 új előfizetés kellett ahhoz h kapjunk 3000 Ft jutalékot. Sosem tudtunk ennyit kötni. Köszönöm a semmit mondó válaszod. Igen, hülye voltam és nagyon sajnálom! A kérdésem az volt h mire számíthatok, nem pedig hogy mennyire voltam hülye...

2018. márc. 5. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Visszamenőleg is felelősségre vonható vagy.

Amennyiben bármit is kap az adott vállalat(büntetés), azt feléd irányíthatja.

2018. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!