Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy kollégiumi portán ki...

JackAlbert kérdése:

Egy kollégiumi portán ki rakhatják e a képemet jogilag úgy, hogy tőlem nem kértek engedélyt?

Figyelt kérdés

Szobában ültünk mikor egy magából teljesen kifordult kis főnök elkezdett háborogni a kollégiumba lakóknak. Pont ott voltam és rá kérdezett be vagyok e írva a portan. mivel ilyenről nem

hallottam ezért azt a személyt büntettek meg a kollégiumból aki épp mellettem allt, majd meg ezen a napon kiraktak egy képet rólam amit a facebook oldalamrol szedtek le. Jogilag megtehetik ezt vagy támadható azzal ez az egész, hogy tőlem nem kértek engedélyt tehát nincs szerzői engedélyük arra hogy az kinyomtatva ott logjon. Bűncselekményt nem követtem el szóval ha tudtok ezzel kapcsolatban bármit is előre is köszönöm a választ!



2018. márc. 6. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg ez így ebben a formában személyiségi jogokat sért..és Szerintem nem jogos...kérd meg őket hogy vegyék le a képet mert személyiségi jogodat sérti...
2018. márc. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ilyen problémával fordulhatok az iskola dékánja felé? Jogilag nem szeretném még támadni..
2018. márc. 6. 21:59
 3/5 Shai-Hulud ***** válasza:
Igen, fordulhatsz.
2018. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sokszor fordul elő, hogy itt kérdezik, jogos-e egy lépés. Nehéz elfogadni, mégse tesz ellene senki, hogy itt elég régóta jogról szó sincs. Itt az erő, a hatalom jogáról van szó, azaz megteheted, amire van erőd. Ha rosszl mérted fel, majd pofán vágnak. Ha jól mérted fel, nincs aki pofán vágjon. Ilyen egyszerű.
2018. márc. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

személyiségi jogokat sért ha

Az új Ptk-ban:


2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.


[link]

2019. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!