Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Névváltoztatásnál, Bizonyitván...

Névváltoztatásnál, Bizonyitvány átnevezését kinálkell kérni?

Figyelt kérdés

Szeretném ha a bízonyitványomban a régi nevemet átirnák a jelenlegire.(Általános iskolai bizonyitvány)

Fordultam az iskolához, ahol végeztem, hogy névváltoztatást kérnék, és hogy kellene az új nevemmel egy másodlat a bizonyitványomról.

Ők azt mondták, valami illetékes körzeti jogásszal konzultálva, hogy ők nem modosithatják azt, nem tudnak segíteni.

Pedig van egy ilyen jogszabály, hogy ott kell kérnem az átnevezést ahogy végeztem.

20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet/113 § (2)

(2)Névváltozás esetén a volt tanuló kérelmére, az engedélyező okirat alapján a megváltozott nevet a törzslapra be kell jegyezni, és az eredeti iskolai bizonyítványról - beleértve az érettségi vizsgáról és a szakmai vizsgáról kiállított bizonyítványt, tanúsítványt (a továbbiakban együtt: bizonyítvány) is - bizonyítványmásodlatot, tanúsítványmásodlatot (a továbbiakban együtt: bizonyítványmásodlatot) kell kiadni. Az eredeti bizonyítványt meg kell semmisíteni, vagy - ha tulajdonosa kéri - az „ÉRVÉNYTELEN” felirattal vagy iratlyukasztóval történő kilyukasztással érvényteleníteni kell, és vissza kell adni a tulajdonosának.

Ha nem náluk, akkor hol kérhetem?

Rendelkezem a névváltoztatásról kapott okirattal.


2018. márc. 7. 17:31
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a végzettséget igazoló bizonyítványokról adnak az új névre szóló új okiratot.

A befejezetlen bizonyítványokat - mint pl. egyetemi index- is kiállították anno, pedig az nem befejezett végzettség volt. Azaz befejezett volt, addig amíg.


Szerintem a névváltoztatási okirattal együtt kellett kapnod egy tájékoztatót, listát, hogy mit, hol állítanak ki az új nevedre.


A névváltoztatást kiadó hatóságot kérdezném meg.

2018. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!