Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetést kaphat az...

Milyen büntetést kaphat az aki másbak adja ki magát?

Figyelt kérdés

Már egy ideje kapok visszajelzéseket hogy valaki az én képeimet küldözgeti masoknak.

Van egy kamu facebook és instagram oldal is XY néven regisztrálva, de ez a valaki az én képeimet küldözgeti másoknak, és eleg perverz üzeneteket ír lányoknak....es sajnos kaptam olyan visszajelzést is hogy ez a valaki a farkáról küldött kepet valakinek.

Feltudom őt jelenteni? Mert végülis nekem adja ki magát, az én képeimet lopkodja es sokan azt hiszik/hihetik hogy én irkodok nekik.



2018. márc. 11. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

természetesen tehetsz feljelentést személyiségi jogok megsértése miatt, de túl sokat nem fognak tenni..."azzal dolgozniuk kéne, ami idő meg pénz ugye..."


jobban jársz, ha tudomásodra jut, melyik ez a profil, és te magad bejelented.

2018. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg az lesz, amit az első ír.

Szólni kell rendőr ismerősnek, ha van, aztán akkor kicsit másképp állnak majd hozzá. Tudok olyanról, ahol jól megrángatták az illetőt, mert ott volt, hogy több nőt zaklatott.

Munkahely ugrott, felfüggesztett meg egyebek.

2018. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 EagleHUN ***** válasza:

- Facebooknál bejelenteni hogy visszaélés van! Valószínű eltávolítják ha bebizonyítod nekik hogy te te vagy. (Személyivel pl)

- Rendőrség. Talán tesznek vele valamit. Egy próbát megér.

- Hackerek. Meg hackeltetni a profilt és lezárni törölni. Sajnos pénzbe kerül nem is kevésbe.

2018. márc. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De ha csak siman a facebook letorli ezt a profilt attol nekem nemlesz jobb

Az illeto fogja magat es csinal masikat

Szoval nemleszek elorebb

En arra vagyok kivancsi hogy ha bemegyek rendorsegre es teszek egy felhelentest akkor ok ki e tudjak nyomozni hogy ki az a valaki es mit tudnak ellene csinalni? Kalhat valami buntetest vagy nem? Mert nem ez az elso eset es mar elegem van

2018. márc. 11. 23:57
 5/5 EagleHUN ***** válasza:

Elvileg kaphat akár egész komoly büntetést is.

És a FB-től bírósági úton ki tudnak kérni minden információt amivel vissza lehet követni valójában ki az.

Kérdés hogy lenne-e rá akarat a rendőröknél.

2018. márc. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!