Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökösödés. Véd valamilyen...

Örökösödés. Véd valamilyen törvény?

Figyelt kérdés

Van egy ház, amit 3-an örököltünk.

Én és az egyik tesóm lakunk benne.

Nos ez a ház megérett a felújításra. Tesóim is hangoztatják, hogy milyen rossz a szigetelése.

Én szeretném uden a nyilászárók, és a külső szigetelést, valamint a tetőre új cserepeket, és a ház körüli kerítést cserélni.

Jeleztem, hogy 3 embernek pikk-pakk meglenne az összeg.

Mindegyik elutasította ezt. Kifizetést is elutasították.

Nekem nagyon a szívemhez nőtt, es ragaszkodok a házhoz, ahol egész életemet éltem, de azt se szetetném, hogy a megtakarítasom nagy részét, csak úgy kifizessem másnak, esetleg egy későbbi vitáért.

Így mielött belekezdenék érdeklődnék, hogy milyen lehetőségeim vannak?

Jelenleg nincs vita, mert megmondták hogy nem fizetnek ebbe bele, es még én se kezdtem el a felújítást.


Köszönöm a hasznos válaszokat.


2018. márc. 17. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Az állagmegóvási munkálatokat minden tulajdonostárs elvégezheti, a kiadások ráeső részét a tulajdonostársak kötelesek viselni. A tulajdonostársak egyébként szótöbbséggel, tulajdoni hányaduk szerint, határoznak a közös tulajdont érintő kérdésekben. Jogszabály: 2013. évi V. törvény a polgári törvénykönyvről, 5:76. § és 5:78. §.
2018. márc. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyedül vágsz bele, akkor elteszed az összes számlát, és egy esetleges vagyonmegosztásnál annyivel kevesebbet kell kifizetni a másik két örökösnek. A költségek is harmadolódnak. 1/3-ad részt te fizeted, a másik 2x1/3-ad levonásra kerül. Az érték ezáltal nő, de értelemszerűen nem azért növeled, hogy a másik két örökös több pénzt kapjon, hanem magadnak.
2018. márc. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szükséges mértékig felújíthatod a házat, aminek költséghányadát a testvéreidtől követelheted bírósági perben. De csak a számlával igazolt tételeket.

Mielőtt belekezdesz a felújításba, készíts videó és fényképfelvételeket a ház és a kerítés állapotáról.

2018. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt jó ha tudod, hogy aki nem lakja az ingatlant, afelé túlhasználati díjat vagytok kötelesek fizetni, ti, bennlakók.
2018. márc. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ügyvéd, mielőtt belevágsz, emellett én javasolnám, hogy vedd meg a többiek tulajdonrészét
2018. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Felújításhoz semmi szüksége ügyvédre!!
2018. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. márc. 17. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!