Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Erkölcsi bizonyítványban a...

Erkölcsi bizonyítványban a jegynélküli utazás szerepelhet?

Figyelt kérdés

Ha jegy nélkül utaztam buszon és abírság befizetese helyett a börtönt választom, az bekerül az erkolcsi bizonyítványomba? Ha csak 2 nap börtönről is van szó?

Mert ugy tudom 5000ft/nap minusz a börtön büntetéssel


És a ki akarom probálni milyen börtönbe lenni. De csak ha nincs következménye papíron.

Vagy juthatok úgy börtönbe hogy ne legyen olyan nyoma ami hárány lehet?

19/L



2018. márc. 20. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az erkölcsi bizonyítványban a büntetett előélet szerepel, a börtönbüntetés pedig az. A Btk. 100. §-a részletezi hogy mikortól kapsz tiszta erkölcsit, mennyi időnek kell eltelnie a különböző ítéletek után.
2018. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Leány, te nagyon el vagy tévedve.


Jegy nélküli utazásért, jogi meghatározás szerint, nem bírságot kapsz, hanem pótdíjat kell fizetni.

Ha nem fizeted meg, akkor adott idő után megnövelt pótdíj megfizetésére kapsz felszólítást. Ha azt sem fizeted meg, akkor fizetési felszólítást kapsz. Ha akkor sem fizetsz, és nem is élsz ellenvetéssel (ami pert von maga után, és nyilván elvesztenéd), akkor fizetési meghagyás, végrehajtóhoz fordulás, sok költséggel megnövelt követelés lesz a vége.


Adott szabálysértési bírságok esetén engedik meg a jogszabályok, hogy a megbírságolt a pénzösszeg megfizetése helyett közösségi munkát, vagy szabálysértési eljárást válasszon.

Börtönbe ők sem kerülnek, mert ezt attól enyhébb fokozatú helyen, fogházban kell letölteni. És az sem biztos, hogy sokat vannak ott, mert nem jó az államnak, hogy elesik a bevételtől, mert nem kerül megfizetésre a pénzbírság, ráadásul még költségébe kerül az ellátás és az őrizet. Így aztán dolgozniuk kell (a jogszabály „munkáltatás”-nak nevezi).

Szabálysértési elzárás esetén, a letöltése befejezésekor, a kezelt személyes adatokat törlik.

2018. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó, az utolsó mondatod nem értem. Honnét törlik az adataim? A rendszerből? Azaz nem lesz nyoma hogy ott lettem volna?

Amugy köszi hogy ilyen pontosan leírtad.

2018. márc. 20. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!