Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig koteles a szulo gyerekt...

Meddig koteles a szulo gyerektartast fizetni?

Figyelt kérdés

2 eve erettsegiztem, tovabbtanultam, suli mellett dolgozok. Egy passziv felevem volt, amire apu verszemet kapott, hogy en otthagytam az iskolat, akkor neki innentol nem kotelessege fizetni es egyebkent is, mibol fizetek alberletet es hogy dolgozok iskola mellett, en ezert ot hulyenek nezem.

Hozzateszem nem kuldott rendszeresen elotte se, mikor mondtam neki, hogy egyebkent en ugy tudom, hogy 18 eves koromig koteles, nekem ne kuldjon penzt, akkor o volt felhaborodva, hogy de mar pedig 26 eves koromig neki fizetni kell.

Konkret dolgot nem talaltam errol, hogy ot barki kotelezne erre.

O viszont ezzel zargat, hogy kuldjek iskolalatogatasit, hogy ha valaki kerdezi miert kuld nekem penzt, akkor ezzel bizonyitja, hogy ezert (??!?!?), illetve valami papirokat akar velem alairatni, ha iskolaba jarok.


Van erre valami konkret jogszabaly? Csak olyat talaltam, hogy nem veszik 18 eves kor felett annyira szigoruan, mint 18 eves kor alatt.

Azert erdekel, hogy meg tudjam neki mutatni, hogy nem kell fizetnie, nem bunteti meg senki -felteve ha igy van- csak hagyjon.



2018. márc. 26. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most akkor hány éves is vagy pontosan?
2018. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most vagyok 20.
2018. márc. 26. 14:58
 3/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan a kérdésre nem válaszolok. Csak annyit mondanék, ha egy szülő iratokat kér a gyerekétől azért, hogy fizessen, ez mindent elmond arról a szülőről (maga a megnevezés sem illik rá).

Esetleg szelíden említsd meg neki, hogy ha egy szülő nem a gyereke iránti szeretetből és elkötelezettségből támogatja őt, akkor a "fizetés" fölösleges. Kenyérért, sörért, húsért fizessen. Gyereket támogasson. Ha megérti, mi a különbség, nem lesz több kérdése.

2018. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Addig, amíg iskolába jársz köteles fizetni. Te erre már szerintem te is rájöttél.
2018. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Felhivta az iskolamat, hogy oda jarok e mert nekem nem hitt, de ok meg nem adnak ki adatokat a diakokrol.


Azert tettem fel a kerdest, mert pont ezaz, hogy mindket felet olvastam, hogy ha iskolaba jar koteles, de hogy nem kerhetik ezt rajta szamon mert a gyerek mar 18 elmult...konkret jogszabalyt vagy torvenyt nem talaltam, gondoltam hatha itt GYK-n van valaki, aki volt mar hasonlo helyzetben.

2018. márc. 26. 15:08
 6/14 A kérdező kommentje:

Mar arra is gondoltam, hogy azt hazudom, hogy ott hagytam a sulit, csak hagyjon a papirjaival meg az allando kerdeseivel. Csak ugye ez nem tudom mennyire lenne fair vele szemben, ha utolag meg behajtanak rajta akkor is, ha en nem jelentem a dolgot.

Nem tudom hogy mukodik ez... :/

2018. márc. 26. 15:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Nagykorú, folyamatosan továbbtanuló gyerek rokontartást kérhet a különélő szülőtől (ha jól értem, elváltak a szüleid), bíróságon. Kicsit különbözik a gyerektartástól, a (szükséges) felsőfokú tanulmányok végéig, max 25 éves korig jár, amennyiben megítélik. Passzív félévre, ha a gyerek képes önmagáról gondoskodni, nem jár, az intézmény pedig hibát követett el, ugyanis a legfrissebb törvénymódosítás értelmében ki kellett volna adnia az információt, hogy van-e érvényes, aktív hallgatói jogviszonyod.

Nagykorú vagy, ha úgy döntesz, hogy nincs szükséged a tartásra, akkor apád egyszerűen adja be a bíróságra a tartásdíj megszüntetése iránti kérelmét, te beleegyezel, és kész, lesz papírja arról, hogy nem köteles fizetni.

2018. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azt, hogy tenyleg ezt mondta e az iskola, azt nem tudom, nem lehet elhinni at se amit kerdez. Lehet fel se hivta oket.


Ilyen esetben az nem mervado, hogy nem birosag itelte meg az osszeget? Attol meg onnan kell neki vagy nekem papirt szerezni?

2018. márc. 26. 15:41
 9/14 A kérdező kommentje:
Plusz en ugy tudom, hogy ahogy betoltottem a 18-at, nem lett kervenyezve iranyaba semmi. Hogy tovabbra is fizessen vagy barmi. Nem tudok semmi papirrol ezugyben.
2018. márc. 26. 15:48
 10/14 anonim ***** válasza:
A korábban, még gyerekkorodban megítélt tartásdíj fizetését sem lehet csak úgy befejezni, kérni kell a megszüntetését.
2018. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!