Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igényelhetek úgy új személyi...

Igényelhetek úgy új személyi igazolványt, hogy még meg van a régi?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy megvan a személyim, érvényes is, csak az a baj, hogy a fényképem elég vállalhatatlan. A reptéren volt hogy kitöhögtek:D


Ráadásul ez még a régebbi típus, 2014-ben állították ki ha jól emlékszem.

Ilyen ürüggyel is igényelhetek új személyit az okmányirodában?



2018. ápr. 2. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát azért nem cserélnek, ha neked nem tetszik a fotód.:D Viszont csináltathatsz másikat, ha elveszett, ellopták, változás állt be az adataidban, stb.

A lopást be kell jelenteni a rendőrségen is, de ha elveszett, azt csak az okmányirodán kell bejelenteni, lehetőleg hitelesnek tűnő mesével, még ha otthon is lapul a fiókban. Utána készítenek másikat a megfelelő illeték lerovása után.

Csak nehogy idővel meglegyen a régi is, szóval azt azért semmisíts meg.

2018. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt hallottam, hogy mindenki csináltathat újat ha ujjlenyomatosat akar, vagyis az új tipusú személyit. Vagy ez csak mende-monda?

Útlevelet is azért csináltam mert a személyin tényleg nagyon gáz a fotóm😅😅

De azért útlevéllel csak nem igazolom magam például egy játékterenben...

Már tanuló jogsit is ezért igényeltem, de azért gondoltam megkérdem, hátha van rá esély, hogy egy új személyit kapjak:D

2018. ápr. 2. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kormányrendelet, illetve törvény határozza meg, hogy a polgár milyen esetekben kezdeményezheti érvényes személyi igazolványának cseréjét: [link]

A kormányrendelet teljes, hatályos szövege: [link]

A kormányrendelet hivatkozik a Nytv. egyes pontjaira (1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról).

A törvény hatályos, teljes szövege: [link]


Ha 2014-es az igazolványod, vélem, hogy nem tartalmazza az ujjlenyomatod. Például, emiatt, kérhetsz újat. Nem írtál részleteket, de feltételezem, a többi eset nem áll fenn.

2018. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 Igazából fő ok az a fénykép lenne. De sejtettem, hogy nem fogadnak ilyen kifogásokat, ezért gondoltam azzal megoldható hogy arra hivatkozom, hogy nekem még a régi igazolványom van. És nem tartalmaz a mostani ujjlenyomatot, szóval az indok már meg is van. Mihamarabb bemegyek igényelni akkor egy újat. Köszi:)
2018. ápr. 2. 16:55
 5/6 akoos válasza:
Nem kell fizetni, ha elvesztetted
2018. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor inkább "hagyjam" el?:D


Ha elhagyom, akkor nem kellene értesíteni a rendőrséget vagy bármit? Mert akkor inkább kifizetek az összeget, legfeljebb leadom a mostanit majd.

2018. jún. 13. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!