Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben mi a menete...

Ebben az esetben mi a menete az öröklésnek jogilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szép napot!


Szeretnék öröklés témában egy kis felvilágosítást kérni hozzáértő személyektől.Vázolom a helyzetet:


Elhunyt a keresztapám akinek a tulajdona volt egy földbirtok, ezt rám szerette volna hagyni, sajnos a betegség olyan gyorsan elvitte, hogy nem lett rendezve jogilag, nem volt végrendelet, és igazán senkit nem ez érdekelt abban a helyzetben.Hagyatéki tárgyaláson kiderült, hogy a testvérekre szállt a föld, mivel mindegyikük tudta, hogy mi a keresztapám végakarata így minden probléma nélkül édesanyám javára lemondtak, az én javamra közvetlenül nem lehetett volna csak egy bizonyos illetéki összeg fejében ha jól emlékszem.Elméletileg édesanyám ajándékozás címén nekem adhatja illeték fizetése nélkül de ebben nem vagyunk biztosak, szerinte lehetséges, hogy fizetni kell ha 5 éven belül akarja a nevemre íratni.


A kérdésem tehát az, hogy hozzájuthatok-e most a földhöz és mekkora kiadással kell számolnom?


Előre is köszönöm a segítségeteket és az időtöket.


2018. ápr. 7. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Azóta már lehet, hogy meglelted a választ, de azért leírom, hogy szerintem az egyenes ági rokonok közti ajándékozás ebben az esetben is illetékmentes.
2018. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2018. jún. 4. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!