Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha november 1-jét munkaszüneti...

Ha november 1-jét munkaszüneti nappá nyílvánították akkor december 24-ét miért nem? Mi kell ahhoz, hogy ezt is munkaszünet nappá nyílvánítsák? Állampolgári aláírások?

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

A foglalkoztatásügyért felelős miniszter/államtitkár ajánlásával törvénymódosítást kell kezdeményezni, amely ezt a napot államilag munkaszüneti nappá nyilvánítja.

Azonban ez nem fog megtörténni. November elseje nemzetközileg munkaszüneti nap, december 24-e pedig nem, így országos szinten nem fogják azzá tenni.

2008. okt. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem volt róla szó, hogy ezt is ünnepnappá nyílvánítják, csak valamiért lekerült a napirendről. Szerintem sok családnak fontos lenne ez a nap is főleg ahol kisgyermekek vannak és az édesanyáknak dolgozni kell. Az ünnep sajnos nem mindenkié. Persze vannak olyan munkakörök ahol nélkülözhetetlen a mindennapi éjjel nappali munka, december 24-én is (egészségügy, rendőrség, tömegközlekedés, stb.)De például egy postának nyitva lenni a dolgozók kínzása. Semmi más.
2008. okt. 29. 20:59
 3/13 A kérdező kommentje:
Én egy dolgot nagyon fontosnak tartok, hogy elhúnyt szeretteinkre ne csak egy napon gondoljunk, hanem minden nap és ne csak egy évben egyszer menjünk ki hozzájuk a temetőbe.
2008. okt. 29. 21:02
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
24.-én mégis mit ünnepelnél? megszületett kis jézuska? éjszaka született, előtte felesleges ünnepelni. Ennyi erővel most is ünnepelhetnénk a születését. 24.-e még csak nem is karácsony vagy vmi szimpla nap, az estéje már más tészta, de este általában már nem is dolgozik az emberek nagy része leszámítva az általad említett rendőrséget mentősöket stb
2008. okt. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
dec. 24. nem munkanap, hanem pihenőnap. idén dec. 20-án (szombat) kell ledolgozni.
2008. okt. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Miután én szombaton is dolgozom, hiába lesz a 20-a szombat teljes munkaidős ledolgozós munkanap, ugyanúgy be kell mennem 24-én is dolgozni. Valóban csak este jön a Jézuska, de a gyermekemmel együtt díszíteni a fát, sütni- főzni, felkészülni a család, nagyszülők érkezésére is fontos. Ott ahol kicsi gyerek van ez igenis fontos és igazi ÜNNEP.
2008. okt. 30. 13:37
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen így lenne ahogy így utóljára írtad, így lenne tökéletes. De hát ez van, sajnos.

Gondold el aki a kereskedelemben dolgozik, annak milyen nehéz lehet. A sok vevő aki az utolsó pillanatban vesz meg mindent, türelmetelenek, idegesek stb. Arra nem gondolnak, hogy az a szerencsétlen bolti dolgozó, pénztáros is úgy menne haza és még be sem vásárolt stb.

Nekem a régi munkahelyemen mondjuk ezt tudtuk valamennyire ellensúlyozni, hogy akinek családja, gyereke van az karácsonykor nem dolgozott, de ő szilveszterkor igen, és fordítva. Ez persze az üzletvezetőnk rendességén múlott. Meg persze megbeszélés, egyezkedés alapján. Azért sikerült mindig megegyezni.

2008. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ja, előző vagyok. Nem tudom te hol dolgozol, lehet pont kereskedelemben, akkor viszont tudod a saját bőrödön. Semmi ünnep soha, meg hosszú hétvége, szép álom. De még csak plusz szabit se kapnak érte. Pedig megérdemelnék legalább az év általános napjain, hogy akkor kapjanak pár nap plusz szabit az ünnepek és hosszú hétvégéken "elszenvedett" munkájukért.
2008. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Postán dolgozom és ha hiszitek ha nem eddig még minden évben december 24-én zárás előtt 1 perccel is rohantak csekket feladni az ügyfelek. Érdekesek az emberek, a Plusban dolgozó barátnőm mesélte, hogy vannak olyan vásárlók akik zárás előtt egy perccel bemennek, nem vicc! fél órán keresztül nézelődnek majd egy üveg sörrel hazamennek. És nem lehet kirakni őket. Jó lenne szabályozni azt, hogy zárás előtt x idővel már ne engedjenek be embereket az üzletekbe. Az adóbevallásukat, a felvételi lapjukat is mindig az utolsó pillanatra hagyják. A személyi jövedelemadó bevallás feladásának utolsó májusi napján este nyolckor (mondanom sem kell, hogy nyolcig vagyunk nyitva) jutott eszébe ügyfelemnek, hogy adóbevallási ívet kérjen. Nálunk ilyen nincs, az Apeh meg már 12-kor bezárt.
2008. nov. 8. 20:37
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatói szakszervezetek nem támogatják még egy plusz pirosbetűs bevezetését, mert túl sok pénzbe kerül....megjegyzem, Ausztriába majdnem 2xannyi a pirosbetűs ünnepnap, mint itthon...ja! hogy mi magyarok dolgozzunk meg a haza jobbításáért nekik nem kell, mert ők a töri folytán ügyesebbek voltak...ja, jó! ...
2008. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!