Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van okom félni hogy másé lesz...

Van okom félni hogy másé lesz a telek?

Figyelt kérdés
Nagymamám ingatlanát én öröklöm.De egyik rokona fákkal ültette be a kertet nem nagyon jár gondozni őket csak leszedi a termést. Ilyenkor él az elbirtoklás joga?
2018. ápr. 18. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Örököltél vagy fogsz örökölni?
2018. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából már a nevemen van az ingatlan.A mamámnak haszonélvezeti joga van.
2018. ápr. 18. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elbirtoklás joga mindig él, de nálunk elég kemény feltételei vannak az elbirtoklásnak. 15 év megszakítás nélküli birtoklás, sjátként történő gondozás, stb.


A szüret önmagában kevés lesz..

2018. ápr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 7úgy tudom 2014-től tíz év, ezalatt bizonyítani kell hogy a területet senki nem gondozta, tulajdonost nem is látták még a környéken se, és az elbirtokló a területet úgy gondozta, ápolta mintha a sajátja lenne. Itt semmi ilyen nincs.
2018. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha itt kérded, akkor van okod félni. Nem a törvények miatt, hanem a gyámolatlanság miatt.

Ha szükséged van a telekre, használd. Van szád, beszéld meg a rokonoddal, esetleg add neki bérbe. Ha pedig terveid vannak a telekkel, hajtsd végre.

2018. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben , köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 19. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!