Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Természetes személyre aki...

Természetes személyre aki önmaga látja el honlapja üzemeltetését és kereskedelmi tevékenységet nem végez, hogyan vonatkozik rá az új EU-s, általános adatvédelmi rendelet (GDPR)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Lényegében arról lenne szó, hogy van egy ingyenes társkereső weblapom, ahová apróhirdetés jelleggel lehet feltenni hirdetéseket. Olyan személyes adat megadása kötelező (név (ami persze sose valós), e-mail cím, telszám(opcionális)) ami nélkül nem lehetne megoldani a hirdetés feladást.


Természetesen van a honlapomon ÁSZF és adatvédelemi nyilatkozat csak azt nem értem én mint magánszemély, én is köteles vagyok feltüntetni, hogy név, cím szerint ki kezeli az adatokat stb stb?


Kereskedelmi tevékenységet nem végzek, viszonteladói linkek vannak a honlapom, amihez az adott viszonteladói partner ÁFSZ az iránymutatóak.


Szóval mi a helyzet az ilyen jellegű honlapokkal? Én is számoljak 20 000 000 EUR büntetésre ha valamit véletlen kihagyok?



2018. ápr. 23. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

"csak azt nem értem én mint magánszemély, én is köteles vagyok feltüntetni, hogy név, cím szerint ki kezeli az adatokat stb stb?"


Igen.

2018. ápr. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Adatkezelő vagy, kötelességed megadni a neved, címed, elérhetőséged, attól függetlenül, hogy te magad is magánszemély van. Az adatait megadó magánszemély jogosult tudni, konkrétan kinek a felügyeletébe helyezte el az adatait.


A név is személyes adat, attól függetlenül, hogy valószínűsíthetően valódi, vagy sem. Neked azt nem kell ellenőrizned, személyes adatként kell kezelned.

2018. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Keresem válasza:

Miazhogy!

Ráadásul Te különlegesen érzékeny adatokat (nemüket, szexuális beállítottság) is kezelhetsz.

A korábban begyűjtött adatokat sem kezelhetsz csak úgy. Ahhoz most "GDPR-biztos" jóváhagyást kellene kérned minden régi felhasználódtól.

A témád miatt kiemelten veszélyes, ha nem foglalkozol a GDPR-ral.

2018. máj. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 sa Dale Cooper válasza:

Amúgy nem kéne, de végül mégis kell. :-D


Amennyiben te nem tárolod ezeket az adatokat, csak felszólítod a felhasználókat, hogy nyíltan tegyenek közzé személyes adatokat, akkor csak nyilatkoztatni kell őket, hogy pontosan tudják mit csinálnak, és ezt önként teszik. Viszont ezt neked kell bizonyítanod, mint üzemeltetőnek, minden egyes felhasználónál, hogy a tájékoztatás és a beleegyezés megtörtént. Ezt megteheted vissza nem fejthető módon - így személyhez nem köthető - de máris olyan adatkezelő vagy, ahol azt kel bizonyítanod és így a tájékoztatóba felvenned, hogy nem kezelsz és tárolsz személyhez köthető adatokat. Sarkosan azt kell beleírnod az adatvédelmi szabályzatodba, hogy nem kell beleírnod semmit, de ez a magyar jogszabályoknak és az EU ide vonatkozó protokolljainak megfelelően kell megtenned.


Ez így eddig fából vaskarika, kiskapusan kibújható, de rögtön felmerül a működtetett felület internethasználatából eredő automatikus és/vagy vezérelt adatgyűjtése, amit megint csak pontosan le kell írni a szabályzatba. Ha eltekintünk attól hogy aggályos gyakorlatra bíztatod a felhasználóidat, akkor is kell legyen info tv. és GDPR kompatibilis szabályzatod és adatkezelésed. Pl Gipsz Jakab rákérdez szóban, hogy az ő adatai hogyan állnak nálad, te elmondod, hogy sehogy, mert nem kezeled a sütijein kívül semmilyen adatát, máris írásban rögzítened kell magát a tényt, hogy Gipsz Jakab ekkor és ekkor ezt és ezt kérdezte, és én ezt és ezt válaszoltam, dátum aláírás, majd irány a GDPR gyűjtőmappa, ahol az ilyen "események" "jegyzőkönyveit" gyűjtöd. Merthogy a GDPR megfogalmaz ellenőrizhetőséget, aminek a bizonyítási kényszere rajtad, mint üzemeltetőn van. Ergo akárhogy tornázol és keresel kibúvókat, ha üzemeltetsz egy látogatói honlapot akármennyire nem kezelsz adatokat, akkor is a GDPR hatálya alá tartozol a protokoll miatt.


Aztán egy idő után felmerül a "nagy mennyiség" problémaköre, ami miatt mindenképpen fel kell adnod az adatok önkéntes publikálásának gyakorlatát, és onnantól fogva regisztrációhoz kötött a mutatvány, ami tisztán és világosan adatkezeléssel jár, máris be kell emelni a teljes protokollt.

nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!