Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hazahoztam egy fülhallgatót,...

Hazahoztam egy fülhallgatót, nagy bűn?

Figyelt kérdés
A suliban 3 hete ott volt az egyik padban, és biztos hogy nem az osztálytársaimé. Úgy döntöttem, ha már 3 hete ott van nem kell senkinek, úgyhogy hazahozom, az enyém úgy is rossz már. Ez is kopott eléggé, de még jól szól. Nagyon rosszat tettem?

2018. ápr. 27. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Leadhattad volna a portán vagy egyéb helyen ha esetleg keresné a gazdája. Ha nem 20 ezres füles, a gazda már rég vett újat úgyis..
2018. ápr. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb. 3000 Ft-os, gondolom ha 3 hete nem kereste akkor nem olyan fontos neki..
2018. ápr. 27. 16:00
 3/7 anonim válasza:
85%
És mi van, ha kereste, csak nem tudta, hogy a te termedben hagyta? Tényleg le kellett volna adnod a portán vagy a tanáriban. Igazából még most is megteheted, de már valószínűleg felesleges.
2018. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

És mi van,ha kereste,de nem lelte.:( Szörnyű bánatában céltalanná vált életét,a kiutat keresve eldobta.Egy család ment tönkre...

Gyászoló rokonság,itt hagyott iskolatársak nem értik mi is történhetett.



Szerinted?

Használd egészséggel,senkinek se hiányzik.Ennyi idő alatt vett egy másikat,biztos nem keresi. :)

2018. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Minden nagy bűnöző kicsiben kezdte. Jó úton haladsz!
2018. ápr. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon rosszat tettem?

Lopást követtél el. Törvényileg, érték alapján ez kb. egyenlő a nullával, erkölcsileg pedig neked kell eldöntened. Én leadtam volna.

2018. ápr. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi az értéke amit elvidtél de több értelme lett volna ha leadod. Jogszabályszerint ez lopás viszont 50.000ft ig szabálysértés 50.001 ft tól már büncselekmény.
2018. ápr. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!