Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Le van valahol írva, hogy...

Le van valahol írva, hogy milyen vezetékneve lehet egy embernek?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy keresztneveknél vannak "szabályok" ,de annyi hülye vezetéknevet láttam/hallottam már ,hogy valószínűnek tartom,hogy nincs előírás.

Névváltásban gondolkodok,mert szerintem hülyén is hangzik a vezetéknevem (nem,nem fogom leírni😃) + ha gyerekem lesz neki se tudok hozzá semmilyen keresztnevet elképzelni.

Tudom,hogy ez nem feltétlenül elég indok ,de az okon még ráérek gondolkodni,most csak az érdekel,hogy lehet e (szó szerint) bármilyen vezetéknevet választani,vagy nem.



2018. ápr. 27. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azt hiszem Széchenyi, Kossuth meg Batthyány nem lehetsz, ha amúgy nem vagy rokonságban velük, de Hitler sem. Szóval a lényeg, hogy történelmi személyiségek nevét nem veheted fel, ha nincs közöd hozzájuk.
2018. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De pl : Lord,Don,Doktor(Doctor),Mister,Herceg ...stb lehet? (Nem akarok egyik sem lenni,de érdekelnek a "határok")
2018. ápr. 27. 20:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Herceg, sőt Herczegh miért ne lehetnél? Millió van belőlük.

Kérhetsz névváltoztatást, azt hiszem (de csak hiszem) hogy 10ezerFt.

2018. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
A Lordot, Dont és a Mistert én a helyedben hanyagolnám, mert ha esetleg lányod lesz, igencsak hülyén venné ki magát, hogy Mister Jolánnak hívják! :D
2018. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%
Konkrétan bármi lehetsz, ha úgy akarod.
2018. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az első 15.000Ft ha jóltudom ,utána talán 30.000Ft. De pl a Don és a Lord rangok,,azokból sem lenne probléma? Mert elég vagány nevek ,mégsem láttam ilyet (Facebookon igen,de zárójelben ottvolt,hogy "Horváth ****"😃)
2018. ápr. 27. 20:44
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem tervezek ilyenre váltani :D de pl a Lord is (ha jóltudom) főnemesi a rang ,és akit lovaggá ütnek az is Lord lesz...de ezt (ha jóltudom) férfiaknál használják,ami tényleg gáz lenne ,ha lányom lenne.

A Don meg a maffia fejének volt a rangja (ha jóltudom) ,ez szintén férfi(as) szóval lánynál ez sem lenne előnyös😃

2018. ápr. 27. 20:51
 8/19 anonim ***** válasza:
33%

Nemár történelmi személy nem lehet???


Akkor nem változtathatom a nevem Mao Ze dongra, Kim Jong-Ilre, Pol Potra, II.Ramsesre, vagy Gengish Khanra? És nem lehet a vezetéknevem Stalim, Lenin, Russeau vagy Marx??????


Most egy világ tört össze bennem...


De azért Potter még lehet? Ha lesz gyerekem Potter Albertnek akarom elnevezni O.O

De azért Potter

2018. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%

Történelmi személyiség volt Nagy Imre is,mégis annyi ilyen nevű van,mint égen a csillag.

So what? ._.

2018. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem van Doktor ismerősöm.
2018. ápr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!