Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőügy gyermektartás...

Büntetőügy gyermektartás hátralék miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne;2015-be volt gyerektartás hátralékom,volt élettársam feljelentett rendőrségen.A lényeg utánna megeggyeztünk,fizetem 3éve,de van 90ezer elmaradás,amiről ő lemondot miután mi megeggyeztünk(polgári perbe)azaz elmondta ott, nincs tartozásom felé.A büntetőügy nem lett visszamondva,tavaly 2017be lett volna egy előkészitő ülés(így van az idézésbe)de elmaradt.Álítólag beteg lett a bíró.Azt mondták akkor 2-3hónap múlva várható a köv.bíró.tárgyalás.Felhívom 3hónap múlva öket mert papír nemjött,aztmondták idén 2018 Szeptember 10. van a gépbe!Ma kíváncsiságból felhivom őket,mostmeg már ez a Szeptember 10. dátum is törölve van,semmi nyoma hogy lesz e valamikor valami.Csak azt mondta a hölgy látja a csekkeket amit küldtem,meg hogy megeggyeztünk,de lehet kapok egy megszüntetö végzést azért is lehet ez.Vagy majd egy idézést.Akkor most mi lehet szerintettek??Az összes csekket beküldtem rendszeresen fizetek,csak idegesít ez az egész..kicsit hosszú lett bocsi,köszönöm a válaszokat..


2018. ápr. 29. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Elmégy egy ügyvédhez és rajta keresztül megkéred a bíróságtól a megszüntetési határozatot, illetve ennek hiányában kéred az eljárás megszüntetését.


Ez a hivatalos - és biztos - módja, egyébként csak az "azt hallottam" marad, ami nem jelent jogilag semmit.

2018. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2018. ápr. 29. 14:55
 3/6 A kérdező kommentje:

"Elmégy egy ügyvédhez és rajta keresztül megkéred a bíróságtól a megszüntetési határozatot, illetve ennek hiányában kéred az eljárás megszüntetését. "


Kedves válaszoló!SzeElmégy egy ügyvédhez és rajta keresztül megkéred a bíróságtól a megszüntetési határozatot, illetve ennek hiányában kéred az eljárás megszüntetését"


Szerinted van esélyem arra hogy megszüntetik ezt az ügyet?Vagy ez a megítélésed abból amit leírtam?

2018. ápr. 29. 15:03
 4/6 A kérdező kommentje:

Bocsi az előzőért.

Ez a kérdésem;

Szerinted van esélyem arra hogy megszüntetik ezt az ügyet?Vagy ez a megítélésed abból amit leírtam?

2018. ápr. 29. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Évek óta rendesen fizeted, hátralékod nincs (a 90ezerről megegyeztetek) akkor mi akadálya lenne megszüntetni?

Én már azt sem értem, hogy 2015-ben ez miért nem lett egy elmarasztaló végzéssel lezárva?

Annak törvényes következményei vannak, nem fizetés esetén végrehajtás.

Ha közben megint hanyagolnád a kötelezettségedet, nyilván az anya tehetett volna újabb feljelentést, de ez nem történt.

2018. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi válaszod!

Mikor feljelentett kaptam egy év pártfogót,de a pártfogónak jeleztem a 4-5.hónap után hogy megeggyeztünk,irtunk egy papirt 2tanuval,majd késöbb meglett a polgári peres végzés is.Eztis küldtem nekik,ö nem ment azota sehova fizetem a gy.tartást de a vádemelés lett belölle...majd csend,ahogy irtam...nemértem énse milehet...

2018. ápr. 29. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!