Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkajogi szempontból értelmez...

Munkajogi szempontból értelmezhető a kérés hogy mondjak le a fizetésemről 2-3 hónapig?

Figyelt kérdés

Munkajog szempontjából egyáltalán értelmezhető egy olyan nyilatkozat melyben én, a munkavállaló arról nyilatkozom, hogy 2-3 hónapig „önként“ lemondok mindennemű bérezésről?

A cégnél nem tudnak fizetni és ezzel akarják levédeni magukat hogy ilyet aláíratnak a dolgozókkal (mint akik ugye „önként“ nyilatkoznak).

Jogi szempontból ha alá is írják ez micsoda? WC-papír?

(Ja és a többség alá fogja írni. Ezek tanárok náluk birkább népet még nem hordott hátán a föld. Alá fogják írni)


2018. máj. 6. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, minimálbér alatti fizetés (normál esetben) nem szabályos. De biztos, ami biztos, nem kéne aláírni.
2018. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Már hiányzott a munkaügyis troll :D

Az MT szerint a fizetésről semmilyen formában nem lehet lemondani, tehát minden ilyen papír semmis.

2018. máj. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

" Ezek tanárok náluk birkább népet még nem hordott hátán a föld"


Közalkalmazottak és nem kapnak fizetést?

Futás az EU-hoz!

Ha meg nem közalkalmazottak, akkor alapítványi, vagy egyházi, ahol a működtetőnek jogában áll a nyári szünetre fizetés nélküli szabadságra küldeni őket, ha financiális nehézségei vannak.

2018. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mitől lenne joga fizetés nélküli szabádságra küldeni őket?
2018. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
valoban. mitol lenne joga? az csak kifejezett MUNKAVALLALOI keresre tortenhet nagyon meghatarozott korulmennyek eseten. az hogy a cegnek anyagi gondjai vannak az edeskeves ide. olfja meg vagy bocsassa el az alkalmaxottat perssze jogszeru modon ld vegkielegites
2018. máj. 6. 22:13
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

A hátteret, hogy MIÉRT akart ilyet a munkaadó, azt nem írtad le.


Amennyiben ugyanis az a választási lehetőség, hogy vagy fizet, de akkor csődbe megy a cég (alapítvány, intézet) és megszűnik a munkahely, nem indulhat tovább az oktatás következő időszaka - vagy vállalják a tanárok, hogy adott ideig nem kapnak pénzt, de utána is lesz állásuk, lesz oktatás és akkor már lesz miből kifizetni őket, akkor mgértem ha az utóbbit választják.


De lényeges lenne azt is tudni, hogy hogyan dolgoztok, szerződéssel, megbízással, egyébbel és ez a főállás vagy csak egy kiegészítő kereseti lehetőség, ami nélkül is van miből megélni.

2018. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

" akkor mgértem ha az utóbbit választják. "


Én meg nem értem. Nem!


Amikor állítólag országos tanárhiány van, és vannak iskolák akik BÁRMILYEN tanárt keresnek csak menjen már valaki, akkor mit szarakodik egy tanár egy helyen ahol hónapokig nem kap fizetést???


Hát ezer helyen várnák őket tárt karokkal és fizetnének is!


Azt meg nem is ragozom hogy ez az egész munka és adójogi értelemben nonszensz súlyosan jogsértő, sőt mivel a munkáltató ezt tudatosan végzi így felmerül a csalás [ Btk. 373. § állás is akár....

Mert a munkáltató tudja (tudnia kell!!!!) hogy ez adó és járulékcsalás és nagy összegre elkövetett ráadásul tudatos = Btk 373 is fennáll, ami pénzbeli büntetésen túl börtönnel is sújtható.


Vajon ezt is végiggondolta a "tisztelt" munkáltató?

2018. máj. 7. 08:04
 8/11 A kérdező kommentje:

"De lényeges lenne azt is tudni, hogy hogyan dolgoztok, szerződéssel"


Határozatlan fix alapbéres szerződés. A legegyszerűbb.

Amíg a munkaviszony fennáll addig jár a bér.

2018. máj. 7. 08:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem arra játszanak, hogy ezzel a nyilatkozattal akarják alátámasztani a fizetés nélküli szabadság igényt.


Tetetek egy ilyen nyilatkozatot, erre a munkáltató azt mondja, jó rendben akkor ezt fizetés nélküli szabadság formájában megkapjátok, okés? Esetleg ezt is alá kell írni.


Nem vagyok pedagógus, de szerintem ott sántít a gondolatod, hogy bár igaz, hogy tanárhiány van, de szerintem nem vesznek fel tanárt a nyári szünet első napjával, szóval ez az időszak így is úgyis kiesik, és akkor már lehet, hogy arra számítanak, hogy szívesebben maradnátok a megszokott környezetben. Persze ha ezt egyszer eljátszhatják, akkor akár minden évben eljátszhatják. Kérdés, hogy az éves átlagkeresetetek a többi iskolához képest hogyan alakul. Ha pl. ti 9 hónap alatt kerestek annyit, mint máshol 12 hónap alatt, pont annyi melóval, akkor nem biztos, hogy nagy csábítóerő lenne a váltás még akkor sem, ha ez így szörnyen hangzik.


Persze teljesen megértem a felháborodásodat, és jogosnak tartom. Viszont a Fidesz hozott egy olyan törvényt, amivel megváltoztatta a felmondás indoklásának szabályát. Először azt hozták, hogy indoklás nélkül is fel lehet mondani, és ki is rúgtak egy rakás közalkalmazottat, hogy saját embereikkel töltsék fel a közintézmények fontosabb pozícióit, aztán mivel ezt az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek találta, ezt a törvényt úgy tartották életben, hogy egy gumiszabállyal helyettesítették: közalkalmazottaknak bizalom elvesztése miatt, versenyszférában dolgozóknak meg lojalitás hiánya miatt mondanak fel.


Nos ha te nem vagy hajlandó lemondani a fizetésedről azért, hogy a suli tovább működjön, erre azt fogják mondani, hogy nem vagy lojális hozzájuk, így csá. Vagy már nem tudnak bízni benned, mert a barna szemű, göndör hajúakban úgy általában nem bíznak, és most vették észre, hogy te pont ilyen vagy.

Egyedül gyenge vagy, és teljesen megértem a felháborodásodat, Ha mindenki egyöntetűen nem írná alá, akkor más lenne a helyzet.

Ha még azt mondanák, hogy átmeneti pénzzavar miatt három hónapig nem tudnak fizetni, de azt követően törlesztenék az adósságot, és beleegyeztek-e, az egészen más helyzet lenne.


C.

2018. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Ha még azt mondanák, hogy átmeneti pénzzavar miatt három hónapig nem tudnak fizetni, de azt követően törlesztenék az adósságot, és beleegyeztek-e, az egészen más helyzet lenne. "


Az is nonszensz lenne mert ledolgozom a három hónapot egy ígéretre és ha mégsem? Akkor közlik majd hogy bocsika mégse... de az időt meg ledolgoztam?

2018. máj. 8. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!