Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Peres ügyhöz ha én sima...

Peres ügyhöz ha én sima magánszemélyként akarom elektromnikusan benyújtani az iratokat, elég az ügyfélkapus regisztráció?

Figyelt kérdés

ügyvéd nincs, de azt hallottam, az ügyfél maga is benyújthatja elektronikusan a dolgokat, csak nem találom ezt a lehetőséget az ügyfélkapun.


esetleg ez egy telejsen más rendszer? ha igen, hol kell regisztrálni hozzá?


2018. máj. 13. 10:00
 1/2 anonim válasza:
Igen, elég az ha csak ügyfélkapus regisztrációd van, én is magánszemélyként intézem pl. a család parkolási pereit. A birosag.hu oldalon találod meg a megfelelő nyomtatványokat, és azokat kitöltés után az un. ÁNYK oldalán tudod beküldeni. De amúgy minden segítség le van írva a birosag.hu oldalán.
2018. máj. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

hát tudod én már annyit olvastam és kerestem ... és sehova se jutok. látok egy tonna "segédletet", de az alapján nem igazán találom, hogyan is működik ez.


na meg milyen űrlapok? ha nekem van egy beadványom pdf-ben, és azt szeretnjém beküldeni, akkor az nem is működik? hát pedig egy tonna okirati bizonyíték stb, ezeket csak pdf-ben tudom beküldeni, nem is értem a dolgot :(

2018. máj. 18. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!