Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valakiből, hogy lehet vádlott,...

Valakiből, hogy lehet vádlott, ha nincs ellene semmilyen bizonyíték? Hamis vádak miatt hová lehet fordulni illetve mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 17. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Kit akarsz feljelenteni, és miért? Ez így nagyon kevés.
2018. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Elvileg indíthatsz pert hamis vád miatt, de ha vádat emeltek ellened, akkor esélytelen, akkor azért ott legalábbis gyanús valami... Az ügyészségnek ilyenkor szokott lenni bizonyítéka csak neked az épp nem tetszik. (Nem csak tárgyi bizonyíték számít bizonyítéknak)
2018. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem fogalmakat kavarsz.

Először gyanúsított lesz valaki, aztán ha találnak ellene bizonyítékot a nyomozás során, akkor vádemelési javaslattal átadja a rendőrség az ügyészségnek a bíróságon meg vádlott lesz. A vádlottat a bírósági ítéletig megilleti az ártatlanság vélelme. A bíróságon kell az ügyészségnek bizonyítania a vádlott bűnösségét, a vádlottnak és az ügyvédjének meg cáfolnia, illetve megingatni a vádak megalapozottságát, a bíró meg dönt.

Az ügyvéd megkapja a bizonyítékokról a jegyzőkönyveket, így tudnak felkészülni a tárgyalásra.

2018. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bizonyíték nélkül általában a rendőrség bizonyíték hiányában lezárja a nyomozást, ha egyáltalán... Ha viszont a feljelentett fél bizonyítani tudja az ártatlanságát, és név szerinti feljelentést tettek ellene, akkor rágalmazásért tehet feljelentést.
2018. máj. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1 szó sincs feljelentésről!

#3 Tárgyalás nélkül jött egy levél egyik ismerősömnek,hogy Ő a vádlott,holott semmit nem követett el.

2018. máj. 17. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Azt majd a bíróság eldönti, mit követetett el. Ahhoz nem kell előzetes tárgyalás, hogy valaki vádlott legyen.
2018. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Abban a levélben amit kapott benne szerepel, hogy milyen ügyben vádolják.

Egyébként csak úgy nem jön levél "vádlott" megnevezéssel senkinek, annak már volt előzménye, csak nem köti az orrodra.

2018. máj. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, ha egy kicsit pontosabban fogalmaznál. Pl. "levél" helyett azt mondanád, hogy mi volt a levélben. Ha jól sejtem, idézés. Ez az idézés pedig a tárgyalásra szól. Akkor lehetne hiányolni a tárgyalást, ha nem "vádlott" szó szerepelne benne, hanem "elítélt". Azonban ilyen is előfordulhat, ha nem jelent meg a tárgyaláson.


Mindenesetre nekem így is életszerűtlen a dolog, hiszen kétlem, hogy ne lett volna ennek semmi előzménye. Kétlem, hogy a rendőrség egyszer sem hallgatta volna ki tanúként vagy gyanúsítottként az ismerősödet. Valamit szerintem sem köt az orrodra, vagy nem tudja, hogy mi történik. Viszont MINDENKÉPPEN FOGADJON ÜGYVÉDET! A vádlottaknak ez állampolgári joguk, mint az is, hogy nem kötelesek maguk ellen vallani.


De nekem itt valami nagyon sántít. Te nem a teljes igazságot írtad le, az biztos, gondolom, mert egyrészt te sem a teljes igazságot ismered, másrészt, meg amit ismersz, azt sem érted, és emiatt zavarosan írod le.

2018. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!