Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Közigazgatási birságot hogy...

Közigazgatási birságot hogy tudom közmunkával ledolgozni?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 50 ezres közigazgatási birságot. Papirra nincs ráirva csak annyi hogy ide meg oda fizessem be.

Ledolgozhatò vagy muszály lesz fizetnem?


2018. máj. 25. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ledolgozható, és a helyi munkaügyi központban tudod intézni, oda sétálj be a papíroddal. Egy ismerősöm legalábbis dolgozott le büntit (tiltott helyen parkolásért, mert épp beállt a kórház bejáratához kb. két percre, hogy a beteg feleségének ne kelljen sokat gyalogolnia).
2018. máj. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A közigazgatási bírság nem dolgozható le, és sem a csökkentése, sem az elengedése nem lehetséges, ha nem történik meg a befizetés, akkor adók módjára hajtják be, és intézkednek a jármű forgalomból kivonásáról is. Ha fizetsz 3000 forint illetéket, akkor kérheted, hogy részletekben vagy később fizethess.
2018. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyémmel ellentétes tartalmú válasz miatt próbáltam utánanézni. Jogszabályt nem találtam, csak régebbi cikkeket, amik szerint lehetett, ill. egy 2016-ost, amiben azt írták, hogy már nem lehet...

Szóval gondolom, akkor megszüntették ezt a lehetőséget.

2018. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabálysértés esetén fennáll a lehetőség:


2012. évi II. törvény


"13. § (1) A szabálysértési hatóság a határozatában, illetve a bíróság a végzésében tájékoztatja az eljárás alá vont személyt a meg nem fizetett pénzbírság közérdekű munkával történő megváltásáról. A tájékoztatásnak ki kell terjednie arra, hogy az eljárás alá vont személy a meg nem fizetett pénzbírságot milyen tartamú közérdekű munkával válthatja meg, valamint arra is, hogy a közérdekű munka végrehajtása céljából az állami foglalkoztatási szervnél jelentkezhet."

2018. máj. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos nekem csak annyit irtak bele hogy határidőre fizessem be külömben adòk mòdjára történő behajtásròl intézkednek.

ill kérhetek halasztást.

2018. máj. 28. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!