Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért a drogdealer-eket...

Miért a drogdealer-eket büntetik jobban a fogyasztók helyett?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem értem. A drogdealer-ek többsége belekényszerül ebbe a munkába, és a könnyű pénz miatt függőkké válnak. Létre kellene nekik hozni egy alapítványt, ami segíteni a beilleszkedésüket a társadalomba. Különben is, ha nem lennének fogyasztók, akkor dealer-ek sem.
2018. jún. 4. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyan szép trollkérdés, de úgyis lesz valaki, aki komolyan veszi. :)


Fordítva is igaz, ha nincs dealer, fogyasztó sincs. Másrészt az nem magyarázat, hogy valaki belekényszerül ebbe a munkába. Legközelebb majd a bérgyilkosokat fogjuk mentegetni, hogy "nem rossz ember az, csak belekényszerült". A kényszer egyrészt nem mentség, másrészt már mindenki talál magának legális munkát is elég könnyen.

2018. jún. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

1.: Nem trollkodom. Kíváncsi vagyok a véleményetekre, kérlek fejtsétek ki, azután pedig én is ki fejtem a sajátomat :) Csak előbb a tietek szeretném megtudni, én egy kicsit más szemszögből nézem a dolgokat!

Köszönöm szépen előre is :)

2018. jún. 4. 15:13
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a dealer a nagyobb hunyó, ott mozog nagyban a cucc, több ember életét teszi tönkre és aktívabban csinálja.


Sokmindenbe belekényszerülnek emberek, de ez nem mentség.

2018. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A logikádat követve, a nagy ellátókat, szállítókat, egyenesen ki is lehetne tüntetni.
2018. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem büntetni kéne a delareket, hanem megadóztatni. Ha nekik is fizetniük kellene a 27 százalékos áfát, 9 százalék vállalkozói SZJA-t, 14 százalékos EHO-t stb, egyből elmenne a kedvük a dealerkedéstől.
2018. jún. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"A drogdealer-ek többsége belekényszerül ebbe a munkába, és a könnyű pénz miatt függőkké válnak. "


Azért vagyunk egy pár millióan, akik a könnyű pénz miatt nem árulunk drogot, nem rabolunk bankot vagy nem sikkasztunk.


Az illegálisan munkavállalás nem szenvedélybetegség.


"Létre kellene nekik hozni egy alapítványt, ami segíteni a beilleszkedésüket a társadalomba. "


Ha ennyire szeretnéd, akkor megteheted.


Amúgy az nem egyből szakítasz nagy pénzt.

2018. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Különben is, ha nem lennének fogyasztók, akkor dealer-ek sem."


Mivel többségében nem Magyarországon előállított drogot árulnak, ezért először behozzák majd eladják. Szóval nem a fogyasztók hibája.

2018. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

4.: Ez nem az én logikám :D Egyes nyugati országban nem a prostit, hanem az ügyfeleit büntetik.

Csak átvittem ezt a logikát, elvégre nincs megkülönböztetés, pozitív diszkrimináció, nemde?

Ami érveket leírtam, azokat csak kölcsönvettem.


Azért kíváncsi lettem volna, ha a maffiózók helyett prostituáltak szerepelnének a kérdésben, akkor is ilyenek lennének a reakciók? Vagy feléjük esetleg több az empátia?

Az a fránya kettős mérce...

2018. jún. 4. 20:39
 9/15 A kérdező kommentje:

Szóval ennyi erővel az én ötletem is 100%-osan megállja a helyét, nemde?

Lehetne mellé még olyan törvény is, hogy a tolvajt nem, de az orgazdát büntetik.

2018. jún. 4. 20:45
 10/15 anonim ***** válasza:

"Egyes nyugati országban nem a prostit, hanem az ügyfeleit büntetik.


Csak átvittem ezt a logikát, elvégre nincs megkülönböztetés, pozitív diszkrimináció, nemde?


Ami érveket leírtam, azokat csak kölcsönvettem."


Milyen kettős mérce van?


Magyarországon a Büntető törvénykönyv értelmében A határozott ideig tartó szabadságvesztés adható kábítószer-kereskedelem vagy kábítószer birtoklása miatt.


Szóval ott bukik az elmélet a fogyasztó is törvénytsért, aminek meg van a megfelelő büntetése.

2018. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!