Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az egyetem 7 év után küldött...

Az egyetem 7 év után küldött egy felszólítást fizetési kötelezettség befizetésének felszólításáról. Elévülés érvényes lehet?

Figyelt kérdés
7 éve beiratkoztam egy képzésre, ami önköltséges és 2 hónap után otthagytam mindenféle bejelentés nélkül. Azóta most küldtek először egy levelet, hogy fizessem be a tartozást.
2018. jún. 8. 18:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Véletlen kétszer ment a felszólítás.
2018. jún. 8. 18:28
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog elévülni. Jobb ha befizeted, vagy kérsz részletfizetési lehetőséget, különben fizetési meghagyást fognak ellened indítani. Ha ez jogerőssé válik, akkor a végrehajtónak fogják a tartozásod kiadni, ami több tízezer forinttal fogja megemelni az alap tartozást plusz a rajta gyűlő késedelmi kamatot.


Szerinted ki fizetni ki bármit is az életben, ha úgyis minden elévül? Csinálhatnál milliós tartozásokat, majd nem veszel tudomást semmiről és elévül, te pedig ingyen megkaptál mindent szerinted? Ilyen nincs. A fizetési meghagyás sem fog elévülni, sőt még azzal sem játszhatsz hogy nem veszed át a közjegyző levelét. A postán való "nem kereste" jelzés után 14 nappal automatikusan kézbesítési vélelem áll be a törvény által, és utána majd végrehajtó fog keresni.

2018. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Eleve nem értem a szituációt, ha valaki beiratkozik egy önköltséges képzésre, csak akkor lesz hallgatói státusza, ha befizette a képzési díjat, különben automatikusan vágnak át passzívra, a jogviszonyod nem szűnik meg csak szünetel.

De amúgy öt év után a követelések elévülnek. Nem a tartozás, hanem a követelés. Jogi úton az egyetem nem hajthat már be rajtad semmit. De nem kell nekünk hinni, kérdezz meg egy polgárjogi ügyvédet, olcsóbb lesz neki bevinni a papírokat meg fizetni neki egy tízest, mint az egyetemnek a sokszorosát.

2018. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Egy ügyvédjelölt barátommal beszéltem eddig akinek ecseteltem a problémát, mivel terveztem befizetni a tartozást. Ő volt az aki, azt tanácsolta, hogy ha nem küldtek semmilyen levelet korábban és a hallgatói szerződésben sincs szó az elévülésről, akkor az általános elévülési idő 5 év. Ennek tükrében azt tanácsolta, hogy gondoljam át a befizetést, mert a magyar jogrendszer ilyen helyzetben nem tud kötelezni a befizetésre. Azt is említette, hogyha a magyarok tisztában lennének saját jogaikkal, akkor sok ember nagyobb összegeket spórolhatna. Szóval csak nyugi. Ez itt egy kérdés volt.
2018. jún. 8. 19:23
 5/5 A kérdező kommentje:
A lepontozó pedig nem én vagyok, ha érdekel bárkit is.
2018. jún. 8. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!