Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tescoban visszaveszik a...

Tescoban visszaveszik a bontatlan terméket?

Figyelt kérdés

Egy szépségápolási és egy műszaki cikkről van szó. Tételenként kb 5 ezer forint. Bontatlanok, csak annyi hogy itthon jöttem rá hogy még sincs rájuk szükségem, hogy miért azt nem részletezném mert lényegtelen.

Csak az lenne a kérdésem hogy ők is visszavesznek terméket 3 napon belül mint pl egy Mediamarkt?

Nekem az is jó ha levásárolhatnám legközelebb ezt az összeget.



2018. jún. 23. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Termeszetesen a kerdezo no, ki mas koltekezne esz nelkul.
2018. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Persze. A magyar törvények szerint nem kötelesek visszavenni (ez a 3 napos dolog csak félig meddig törvény), de tőlünk nyugatabbra, MINDENHOL az a szokás, hogy ha normálisan becsomagolva, számlával mosolyogva visszaviszed, akkor szó nélkül visszaveszik, vagy adnak egy másikat, és még ők kérnek elnézést.


Itthon ez úgy néz ki, hogy visszaviszed, kiröhögnek, aztán te még egyszer kéred, akkor megint elmondják, hogy nem fogják megcsinálni, te hívatod a főnököt, a főnök 3 hömpölygő körmondatban ugyan azt elmondja mint az alkalmazott, erre te mosolyogva kéred a panaszkönyvet, majd abban a pillanatban kiveszik a kezedből a csomagot és megkapod vagy a pénzt, vagy az új terméket amivel már nincs gond. Ez magyarország. De mivel ezek a nagy cégek a külföldi anyacég leányvállalatai ezért az üzletpolitikájuk nem engedi meg, hogy te rossz szájízzel távozzál. Ezt ki kell használni :)

2018. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A TESCO visszaveszi 3 napon belül a terméket.

Személyes tapasztalat. Volt, hogy kétszer vittem vissza (tabletet) mert nem felelt meg. A harmadik bevált.

2018. jún. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a két értelmes választ.

A nem-elektronikai cikkre is van esély hogy visszaveszik? Bontatlan és a blokk is megvan.

Első "válaszolónak" üzenem hogy igen nő vagyok de nem költekeztem ész nélkül. Ajándékba vettem ezt a két tételt de sajnos már nem volt alkalmam odaadni az illetőnek, én pedig nem tudok mit kezdeni velük. Lehetnél egy kicsit normálisabb ha semmit nem tudsz rólam sem a szituációról egy anonim oldalon.

2018. jún. 24. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Csináld azt amit leírtam és minden kapu megnyílik. Már úgy menjél oda, hogy neked jogod van a minőségi termékhez, vagy jogod van visszavinni a már nem kívánt terméket. Mert amúgy nyugaton jogod is van hozzá, akitől meg vetted valszeg nyugati cég. Nyugodtan legyél karakán.


kettes voltam

2018. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ma visszavittem mindkét terméket és nagy meglepetésemre zökkenőmentesen ment. Azt mondták hogy természetesen visszavásárolnak minden bontatlan terméket egy hónapig ha megvan a blokk.

Nagyon köszönöm a normális válaszolóknak, neked kettes pedig kifejezetten.

2018. jún. 25. 20:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit. Ha máskor belefutsz egy nemtörődöm, nemakarokdolgozni, vagy leszaromavilágotJózsiba, akkor marad a B terv, és asztalt kell borítani.
2018. jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!