Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sűrgős! Valaki aki tényleg...

Sűrgős! Valaki aki tényleg ért az ingatlanjoghoz segítene?

Figyelt kérdés
Ha nagyon érdekel valakit leírom részletesen privátban de a lényeg: Amiben lakom ház 25%-a enyém, kirakhat-e olyan aki 50%-os tulajdonnal rendelkezik csak úgy kirakhat?

2018. júl. 2. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, hiszen ha tulajdonjogod van az ingatlanban, akkor a birtokjog is megillet, függetlenül a tulajdoni arányoktól.
2018. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Nem, minden tulajodosnak jogában áll az ingatlant használni.

Kivétel, ha valamelyik résztulajdonosnak haszonélvezeti joga van, mert a haszonélvezönek kizárólagos joga van a használatra és így a tulajdonost is kizárhatja a használatból.

A másik eset, ha a másik tulajodonos távolságtartási végzés vagy valamilyen bírósági döntés alapján kizárólagos használó.

2018. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy az első két válaszoló írta. De azért picit lefordítom magyarról magyarra. :D

Nem számít, hogy neked kisebb részed van. Nem úgy működik a dolog, hogy az diktál, akinek nagyobb része van.

Egyetlen esetben rakhatna ki: ha haszonélvezeti joga IS lenne. De akkor sem "csak úgy", hanem közösen megbeszélve, ennek eredménytelensége után pedig bírósági úton.

Jelenleg az ingatlannal kapcsolatosan MINDEN döntést közösen kell meghoznotok (a 3. személlyel is együtt, akié a maradék 25%) - legyen az akár karbantartás, felújítás, értékesítés, bármi.


Ha nem haszonélvező, és mégis tovább hepciáskodik, nyugodtan fordulj az illetékes hatóságokhoz.

Egyébként meg az eladás lenne a legjobb, vagy ha valamelyikőtök kifizetné a másik kettőt - akkor evidensen megszűnnek az ilyen civakodások is.

2018. júl. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Ne hülyítsétek már a kérdezőt!

A tulajdonosnak nem lehet haszonélvezeti joga azon az ingatlanon, amit tulajdonol.


A kérdezőt nem rakhatja ki senki, jogában áll használni az ingatlant a maga 25 %-os tulajdonrésze erejéig.

2018. júl. 3. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A saját tulajdonrészén nem lehet haszonélvezete, de a másikakéra igen
2018. júl. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

"A saját tulajdonrészén nem lehet haszonélvezete, de a másikakéra igen"


LOL

2018. júl. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy neked vicces, de tényleg úgy van, ahogy írta a másik válaszoló.

Példa: szülők 1/2 - 1/2 arányú tulajdonában áll az ingatlan. Az egyik szülő halála után az ő részét örökli(k) a gyerek(ek), de ezen a részen a másik szülőnek haszonélvezeti joga keletkezik. A másik (eleve saját) részen természetszerűleg nem, hiszen a saját tulajdona.

(Ill. a pár éve megváltozott törvény szerint a házastárs is örököl egy gyerekrészt, ha jól emlékszem, de ez most itt lényegtelen.)

2018. júl. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nálunk pont ez van utolsó, úgyhogy nem lényegtelen🤷‍♂️

Dolgozom, alig vagyok itthon anyám mégis ki akar rakni mert 19! Éves vagyok, most fejeztem be a tanulmányaimat, és a csávója hangolja ellenem... és abban a házban lakunk ami 100% apumé volt csak meghalt pár éve.

2018. júl. 6. 17:20
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Ha 100%-ban apukádé volt, akkor hogyhogy anyádé az 50%?

És kié a másik 25%?

A törvény szerint egyenlő arányban örökölnek a gyerekek (gondolom, van tesód, és övé a másik 25%), és egy gyerekrészt kap a túlélő házastárs is.

Régen meg úgy volt, hogy a házastárs nem kapott örökrészt, csak haszonélvezetet az egész ingatlanon.


Egyébként ha nagyon kakaskodnak is, de te nem mész el, nem tudnak mit tenni, max. anyád bírósághoz fordulhat, pert indíthat, ami évekig is elhúzódhat. De szerintem nem fogja megcsinálni. Ügyvéd nélkül nehéz, mert valószínűleg nem ért a joghoz; az ügyvéd meg nagyon sok pénzbe kerül, meg aztán ott van az is, hogy mit fognak gondolni róla (ügyvéd, bíró, ügyintézők), hogy a saját gyerekét ki akarja túrni. Persze kivéve, ha tényleg elkövettél valami olyasmit, amiért elfogadható ez az eljárás.


Szóval szerintem várj ki egy kicsit, aztán majd meglátod, mennyire marad puskaporos a hangulat. Jó esetben lenyugszanak a kedélyek. Rossz esetben meg még mindig el tudsz menni valahova ideiglenesen, amíg anyád észhez nem tér (ez esélyes, ha összevesznek a hapsival például).


Ajánlom még figyelmedbe a www.jogiforum.hu oldalt, ott több ügyvéd is van, akik díjmentesen adnak jogi tanácsot, bár amennyire én látom, elég szűkszavúan. Viszont van egy ingyenes jogi oldal is, nincs róla tapasztalatom, de egy próbát megérhet; nem tudom kapásból a honlap címét, de Google-lal biztos megtalálod.

2018. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsonak koszonom nagyon :)

Mert hiaba apum neven volt, amikor megvettek a hazat elotte osszrhazasodtak es nem volt se vegrendelet sem hazassagi szerzodes

2018. júl. 8. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!