Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megérné nekem megszerezni a...

Megérné nekem megszerezni a Brit állampolgárságot? Előnyei? 18/F

Figyelt kérdés

Most lesz 5. éve hogy Angliában élek. Ide jártam iskolába, majd most kezdem az egyetemet. Angol vizsgám is van ami nemzetközileg elismert, és elvileg eleget is tesz az angol állampolgárság feltételeinek.

Ha jól tudom csak egy honismeretit kell megírjak, illetve kifizetnem £1200-at. (Ezt az összeget visszaadják ha sikertelen a kérvény, vagy kétesélyes?) Meg van még valami amit le kell kérnem 1 évig, csam azt még meg kell néznem mi is az.


Igazából nem tervezem az életemet leélni Angliában, viszont ugye kicsit otthonomnak is érzem, mivel 13 éves korom óta ott élek. Meg nem akarok más európai országokban találkozni diszkriminációval, csak mert az útlevelemben "magyar" áll...

És eléggé áll a bál a politika és Orbán miatt, és én nem szeretnék szégyenkezni emiatt/miatta részben. De ettől függetlenül szeretném a magyart is megtartani.


Még annyi kérdésem lenne, hogy hogyan igazolhatnám, hogy én 5. éve itt élek? Vagy ezt eleve tudják? Mert az iskolámmal sem tudom igazolni, mivel csak az érettségimmel (félével) tudom igazolni, hogy én ott végeztem, viszont oda nincs az írva, hogy mikortól kezdtem.

Vagy amikor eleve mondom a lakcímem, eg tudják nézni hogy oda voltam bejelentve? (Vagy esetleg hogy mióta vagyok beregizve a házidokihoz?)


Illetve milyen előnyökkel/hátrányokkal jár, ha én kettősállampolgár szeretnék lenni?


Előre is köszönöm a segítő válaszokat.



2018. júl. 2. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Más európai országokban a brit útlevél miatt fognak diszkriminálni, ugyanis a britek hagyták ott az EU-t, nem Magyarország.
2018. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, senki sem fog diszkriminálni azért, mert magyar vagy.


Másodszor szerintem rosszul teszed fel a kérdés, az a fontosabb, hogy származik-e hátrányod abból, azon kívül, hogy ki kell fizetni 1200 fontot. Mivel jelenleg egyik ország sem tiltja a kettős állampolgárságot szerintem nem sok hátránya lehet.


Szerintem az előnye, hogy jelenleg nem lehet tudni, mi lesz a Brexit vége, így könnyen tudsz utazni ide, munkát vállalni.


Szerintem azért az iskolában megér egy kérdést, hiszen az érettségitől függetlenül tudniuk kell igazolni, hogy te a tanulójuk vagy és voltál.


Ezen felül először a szüleidet kérdezd meg, hogy megérkezéskor mit csináltak, hova mentek, például ha igényeltek gyerektámogatást, iskolakezdési támogatást, stb. azt szerintem valahogyan nekik is igazolniuk kellett, hogy azért veszik fel, mert vagy és itt vagy.

2018. júl. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Az ilyen kérdéseket sosem értettem.


Ezt itt kérdezed meg? Ott élsz, beszéled a nyelvet, kérdezd meg a helyi hatóságokat.


Amúgy szégyenkezned nem kell, nekem az a kínos már külföldön, hogy folyamatosan dicsérik nekem Orbánt és Magyarországot, ami ugyan jólesik, de mindig nekem kell szabadkoznom, árnyalnom a képet.


Milyen diszkrimináció? Szinte az összes európai országban jártam, messze - messze a kedvező benyomásom több, külföldön szeretik a magyarokat.

2018. júl. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Ha turbánosok, afrikaiak és csak bevándorlók között akarsz élni akkor igen. Ha van más lehetőség is akkor Svácj, Hollandia, Luxemburg stb. Anglia felejtő.
2018. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 Mert 18 évesen olyan tapasztalatom van, hogy meg tudom keresni a megfelelő szervezeteket ahol tudnak segíteni...

Amúgy ez meg egy olyan oldal ahol lehet kérdezni. Ha nem tetszik, töröld a fiókod. Sosem értettem az ilyen hasznavehetetlen válaszolókat.


#4 Angliában nőttem fel, bocs hogy nem Svájcban. Nem tudok ez ellen mit tenni.

Egyébként a turbános függönyök tisztelettudóbbak mint a cigányok.


Diszkriminációval is találkoztam már. A cigányok olyan rossz hírt csináltak nekünk magyaroknak, hogy a bankban meg mondták nekem is akkor, hogy szerencséd hogy 18 alatt vagy, különben nem kapnál bankkártyát mert a magyar állampolgárok ide csak pénzt jöttek lopni eddig...

Meg sok más helyen is néztek le azért, mert Kelet európai vagyok.


#2 Köszi az egyedüli hasznos választ.


#1 Szerintem még mindig jobban néznek az angolokra a Brexit után, mint a magyarokra orbán miatt.

Rasszistának, szegénynek és lopósnak hisznek, csak mert magyar vagyok. Sőt, valaki cigányozott is már le, pedig fehér vagyok akár csak egy ír.


És meguntam, hogy szégyenkeznem kell az országom miatt, mert a csapból is Magyarország korrupciója folyik, meg hogy nincs is helyünk az unióban, mindennek szembe megyünk stb. Sokan Észak Koreához hasonlítják.

2018. júl. 3. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

"Te vagy a London cityben laksz a 30. emeleti luxuskérőban és fingod nincs mi van lenn, vagy nem is élsz kint."


Miért, te hol és mennyit éltél, hogy ennyire tisztában vagy a helyzettel.

2018. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jól tudom csak egy honismeretit kell megírjak, illetve kifizetnem £1200-at. (Ezt az összeget visszaadják ha sikertelen a kérvény, vagy kétesélyes?)"


Nem adják vissza

2018. júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 18\F,

Egy allampolgarsag mindig jol jon, kulonosen ha arra gondolsz, hogy az allampolgarsagot a gyerekeid is orokolni fogjak, ami elony jelenthet szamukra a tanulas es a munkavallalas soran. Mivel 18 eves vagy sajat jogon nem lehetsz allampolgar, mert az elozo 6 evben kiskoru voltal. Amennyiben a szuleid jogusultak az allampolgarsagra, utanuk te is jogusult vagy. De itt jonn a trukk! Ha mar elmultar 18 eves akkor fizetned kell az NI-t vagy kulon biztositast kell megadnak fizetni. Ha ezt nem teszed meg, a 6 ev folyamatossag megszakad es nem vagy jogosult az allapolgarsagra, elorol kell a 6 evet kezdened. Ha elutasitjak az allampolgarsagot akkor visszafiztik a penzt ha nem a te hibadbol tortent. De ez pontosan le van irva a home office oldalan, ne higgyel senkinek olvasd el magad!

2018. júl. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tanulok, most kezdem az egyetemet, sose dolgoztam gyakszin kívül, és szülővel lakom. Biztos fizetnem kéne az NI-t?


Szóval akkor 23 éves koromban fogom tudni meg megigényelni, mert nem voltam nagykorú? Ezt kicsit hülyeségnek hiszem.

2018. júl. 21. 03:57
 10/10 anonim válasza:
Nem igaz, hogy nincs hátránya az angol állampolgárságnak. Ha majd egyszer meghalsz, akkor a gyerekeid csak úgy fognak tudni örökölni, ha az ingatlanaid után angliában ki van fizetve az örökösödési adó, ami nem kevés pénz.
2021. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!