Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki örökli az adósságaimat,...

Ki örökli az adósságaimat, hűségszerződéseimet?

Figyelt kérdés
Diákhitelem kb. 2 millió forint, hitelkártya tartozásom 3 hónap munkanélküliség alatt 1 millióra rúg, van egy COfidis hitelem ami még 1,5 millió, és még bő másfél év hűségidőm van a Telekomnál. Se ingatlanom, se autóm nincs, se élettársam, se gyerekem. Ha meghalok (akár csak elvisz egy szívroham, mert már lassan közel járok hozzá), kire terhelnék rá a tartozásaimat?

2018. júl. 6. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs gyermeked, a szüleidre.Ha az sincs (mert mondjuk neadj'isten meghaltak), akkor szerintem bukta a bank, ilyen esetben elkobozzák, amit tudnak, lakás, értékpapírok, részvények, értékes műszaki cikkek, ékszerek, autó... ha az sincs, akkor jön a kezes, manapság kezes nélkül nem nagyon adnak semmit.
2018. júl. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, második! (elsőnek annyit: valószínűleg többet, mint te.) Szüleim élnek még, nem igazán tartjuk a kapcsolatot, de rájuk maradna mindenképp? Semmi közük hozzá, nem lehet kizárni őket ebből a dicsőséges örökségből? Vagy ők nem mondhanak le róla? "lakás, értékpapírok, részvények, értékes műszaki cikkek, ékszerek, autó" közül egy telefont és egy laptopot tudok felmutatni, és egy LTP-t pár százezer forint megtakarítással.
2018. júl. 6. 13:04
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Minden örökös visszautasíthatja az örökséget, a te szüleid is.
2018. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#4 jól mondja. Az örökösök visszautasíthatják az örökséget. Ha kizárólag adósságot örökölnének, akkor ezt is fogják tenni, az adósok csak a te vagyonodból (kp, használati tárgyak, ékszerek, stb.) próbálhatják megszerezni azt ami jár nekik.
2018. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Más forrásból úgy tudom, az értéktárgyaimat sem kapják meg, ha nagyobb a tartozásom, mint a mozgósítható örökség. De nem baj, csak adósságot nem akarok hátra hagyni, ennyi volt a lényeg.
2018. júl. 6. 18:08
 6/12 A kérdező kommentje:
És ha jól értem, a Telekom előfizetésem megszűnik, akárcsak a vállalkozásom, melynek nincs tartozása?
2018. júl. 6. 18:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Remélem nem akarsz valami hülyeséget csinálni!
2018. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Látom, nagyon felpontozzátok az okoskodó csicska 1-es válaszolót. Először is nem 5 millió a tartozásom, hanem 3,5 millió. 27 éves koromra "sikerült" "felhalmozni" ezt a húúú de tetemes tartozást (valószínűleg az egyik legkisebb tartozású magyar háztartás vagyok). Csupán válogatott sportoló voltam, 2 diplomám van, 3 év hivatásos katonai szolgálatot tudok magam mögött, ezeken túl 5 nyelvvizsga az én nagy nulla eredményem. Sajnos 16 éves korom óta egyedül kell megélnem, az egyetem alatt szociális támogatást se kaphattam, mert a bejelentett lakcímem apám címe volt, így hiába nem láttam őt akkor már évek óta, nem kaphattam támogatást, hiszen ő elvileg pénzel engem. Dolgoztam egyetem mellett, na abban nem sok pénz és köszönet volt. Amióta felnőttem, jelent meg tanulmányom elismert szaklapban, néhány cikkem 40 ezres olasottság fölé ment, két alkalommal összesen három ember életét mentettem meg közúti balesetnél. Önkénteskedtem, amennyire erőmből tellett, akiket szerettem, azokat önzetlenül. Bűncselekményt soha nem követtem el, drogokkal nem élek. Összességében nem kell szégyenkeznem, MÉG a gyakorikerdesek mindig oly bölcs és kritikus tábora előtt sem.
2018. júl. 6. 18:20
 9/12 A kérdező kommentje:
Megszólítottalak, miután egyedül neked volt annyi eszed, hogy válasz helyett személyeskedj. A 2+1+1,5 sehogy se lesz 5, maximum 4,5 millió, amiből - ha nagyon turkálni akarsz a zsebemben - lejön a 600 ezres LTP-m, egy jelenleg kb. 350 ezret érő telefon és 300 ezres laptop. Ennek ellenére nem hiszem, hogy az lenne a lényeg, hogy 2 vagy 10 millió forint hitelt hagyok hátra az állítólagosan idehazudott 2 diplomámmal (amik nem léteznek, hiszen te belémkötöttél, tehát máris anulláltad őket). A legegyszerűbb lenne, ha lezárnánk a kérdést, mert veled nincs értelme vitatkoznom, a többiek pedig megválaszolták a kérdést. További sok sikert és valamivel asszertívebb hozzáállást kívánok neked az életben. A környezetemben 20-30 milliós lakáshitelek, autóhitelek és hasonlók vannak, én viszont lassan 10 éve fizetem a havi 50-70 ezres TB-t, és soha semmilyen szolgáltatást nem vettem igénybe az állami egészségügytől. Remélem, ez segít a lelki békéden, hogy elfogadd azt, hogy az állam (vagy a te olvasatodban személyesen te) fizessétek meg az adósságomat, amikor 2-6 hónap múlva elvisz a 3 éve jelentkezett rákom, habár sosem ittam, nem dohányoztam, ellenben sportolok. Emberi sorsok. Az enyém nem különleges. Van rosszabb, van jobb, de egyik sem segít rajtam, én csak szeretnék úgy megdögleni, hogy az senkinek ne okozzon kellemetlenséget.
2018. júl. 7. 04:06
 10/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt ebbe is belekötsz, nem a TB-m 70 ezer, hanem a szociális hozzájárulásom, de az összes többi mihaszna, politikusok által megdézsmált dolog még kitesz 150 ezret legalább. Ezért cserébe soha nem kaptam semmit. Nem akarok én rosszat senkinek, csak galiba nélkül kivonulni a történelemből. Tartsd tiszteletben, és ha ilyen elégedetlen vagy velem, kezdj valami többet az életeddel, hogy nálam nyugodtabb lelkiismerettel végezhesd be.
2018. júl. 7. 04:26
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!