Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvények, jogszabályok...

Milyen törvények, jogszabályok vonatkoznak az öngyilkosságot megkísérlő emberekre?

Figyelt kérdés

Ha pl valaki felmászik a Lánchíd tetejére és élve lehozzák, akkor akarata ellenére elvihetik kórházba?

Rendőrség ilyenkor miért van ott, milyen intézkedéseket kell tenniük?

Megbüntetik amiért a forgalom elől le kellett zárni a hidat?

Esetleg egyéb jogszabály ide vonatkozóan?


Előre is köszi a válaszokat.



2018. júl. 6. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
12%

"Ha pl valaki felmászik a Lánchíd tetejére és élve lehozzák, akkor akarata ellenére elvihetik kórházba?"


Mért vihetnék?


"Rendőrség ilyenkor miért van ott, milyen intézkedéseket kell tenniük?"


Semminek, max ha kihívták.


"Megbüntetik amiért a forgalom elől le kellett zárni a hidat?"


Meg.


"Esetleg egyéb jogszabály ide vonatkozóan?"


Igen, az is.

2018. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem sikerül az öngyilkosság, akkor a büntetés halál. Ja, az régebben volt, de tényleg volt ilyen. Bevihetik kórházba, mivel segítségre van szüksége. És nem negálhatja, mivel nincs beszámítható állapotban. Ha ittas, akkor először a detoxikálóba fogják vinni. Aztán a zártosztályra, ahol még egy szép, kövér csekket is kap. Na akkor már oka is lesz az öngyilkosságra!
2018. júl. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én csak azt hallottam a tévében, hogy egyszerűen fölmászni nem tilos. Csak akkor, ha megbotránkoztatás vagy mások megfélemlítése céljából mászik föl valaki.

Én sem nagyon értem. De külön mondták, azután, hogy volt valami interjú azokkal, akik a foci vébére csinálták azt a reklámot, amiben valaki tényleg fölmászott vagy föltették a Lánchíd tetejére.


De nem volt szó öngyilkossági szándékról, csak egyszerű fölmászásról.

2018. júl. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki felmászik egy hídra mint pl. Szegeden is idén ketten tették, de nem öngyilkossági céllal, az garázdaságnak minősül... de ha vki mondjuk egy autópálya hídra (Szeged-Móra Ferenc híd) mászik fel gyalog vagy biciklivel átkelési célból az meg sima szabálysértés.


Ha vki ugrani akar akkor elviszik a mentők, rendőrök, hasonló az előállításhoz, ha a személy ellenáll kényszerítő eszközt kell alkalmazni.

2018. júl. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!